Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

raketa

Tentuan mrekullinë pas 47 vitesh, raketa ruse rrëzohet në Hënë

Misioni i parë rus në hënë në dekada ka përfunduar me dështim pasi anija komzike Luna-25 u përplas me sipërfaqen e Hënës. Incidenti ndodhi pasi komunikimi me...

Rusia bombardon Ukrainën, 7 të vdekur dhe 144 të plagosur, mes tyre fëmijë

Shtatë persona, përfshirë një vajzë gjashtëvjeçare, u vranë kur një raketë ruse goditi një teatër në qytetin verior të Ukrainës, Chernihiv, të shtunën në...

Rusia bombardon Ukrainën, sulmi më i madh raketor që nga fillimi i luftës

Sulmet ajrore ruse goditën dy rajone perëndimore të Ukrainës në kufi me Poloninë anëtare të NATO-s dhe zona të tjera ktëtë të marte, duke...

Raketat ruse godasin Kherson e qytete të tjera, qindra evakuime e dhjetëra të plagosur në Ukrainë

Zyrtarët lokalë në Ukrainë njoftuan se 111 persona janë evakuuar gjithsej nga rajoni i Kherson, i cili është përballur me një numër të lartë...

Rusia sulmon me raketa Ukrainën, 5 të vdekur

Të paktën pesë persona kanë humbur jetën nga një sulm me raketa në ndërtesa banimi në qytetin lindor të Ukrainës, Pokrovsk. Sipas ministrit të...

Vritet në Ukrainë gjenerali i lartë rus

Një gjeneral i lartë rus është vrarë në një sulm me raketa në Ukrainë. Burimet ruse thanë se gjenerali Oleg Tsokov ka vdekur në...

Katër të vrarë nga sulmet me raketa në Lviv

Të paktën katër persona mbetën të vrarë pas një sulmi me raketë nga Rusia në qytetin e Lvivit, Ukrainë. Ekipet e shpëtimit po kërkojnë...

Izraeli nis sulmet me raketa në Siri

Izraeli ka nisur sulme ajrore në Siri, me synim qytetin e Homsit i cili kontrollohet nga qeveria, por mbrojtja ajrore siriane shkatërroi shumicën e...

Për herë të 9-të në këtë muaj, Rusia sulmon me raketa sërish Kievin

Kryeqyteti i Ukrainës, Kievi, është sulmuar nga ajri nga Rusia për herë të nëntë këtë muaj. Autoritetet e Kievit thanë se dukej se të gjitha...

Kievi sulmohet me breshëri raketash nga Rusia

Zyrtarët e Kievit raportuan një sulm ajror jashtëzakonisht të ashpër nga Rusia në orët e para të së martës, duke përfshirë përdorimin e dronëve...

Lajmet e fundit