Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

raketa me rreze te gjate

Mbretëria e Bashkuar do të dërgojë raketa me rreze të gjatë në Ukrainë

Mbretëria e Bashkuar do të dërgojë raketa me rreze të gjatë veprimi në Ukrainë. Njoftimi vjen një javë, pasi SHBA tha se po furnizonte...

SHBA do të dërgojë raketa me rreze të gjatë veprimi në Ukrainë, Lavrov: Provokim i drejtpërdrejtë…

SHBA do t'i dërgojë Ukrainës sisteme më të avancuara raketash për ta ndihmuar atë të mbrohet, ka njoftuar Presidenti Biden. Armët që janë kërkuara prej...

Koreja e Veriut mban paradën ushtarake, pa raketat ndërkontinentale

Koreja e Veriut ka organizuar një paradë të madhe ushtarake këtë të dielë, me rastin e 70-vjetorit të themelimit të shtetit, por pa përfshirë...

SHBA dhe Koreja e Jugut po diskutojnë për ‘përgjigje ushtarake’ ndaj Koresë së Veriut

SHBA-të dhe Koreja e Jugut kanë njoftuar se po marrin parasysh përgjigjet ushtarake pas testit të fundit të një rakete ndërkontinentale nga Korenë e...

Shtetet e tyre në prag lufte, por 64% e amerikanëve nuk dinë ku ndodhet Koreja e Veriut në hartë

Një sondazh i fundit ka treguar se 64 për qind e amerikanëve nuk e dinë se ku ndodhet Koreja e Veriut në hartë. ...

Ekspertët: Putin po ndërton bunkerin gjigand, po afron lufta bërthamore

Lideri i Rusisë, Vladimir Putin, po ndërton në qetësisht një bunker gjigand nën Moskë, për të shpëtuar veten dhe miqtë e tij nga lufta...

Koreja e Veriut lëshon raketën me rreze të gjatë, fuqitë e mëdha në alarm

Koreja e Veriut ka lëshuar një raketë me rreze të gjatë duke shkelur rregullat e Kombeve të Bashkaura ndërsa vetëm pak kohë më parë...

Lajmet e fundit