Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
75 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
27 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

rajon

Vuçiç: Pres më shumë presione dhe kërcënime për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se muajt në vazhdim nuk do të jenë të lehtë dhe se pret shumë presione dhe kërcënime...

60% e shqiptarëve nuk janë në gjendje të përballojnë një javë pushime, rekord në rajon

Shqipëria është bërë si asnjëherë tjetër këtë vit mikpritëse e turistëve nga e gjithë bota, duke shënuar hyrje rekord të shtetasve të huaj, që...

Rama pret sot liderët e Rajonit dhe Oliver Varhelyi, Kurti nuk konfirmon ende pjesëmarrjen

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme do të presë në Tiranë lider të Rajonit si dhe komisionerin e Bashkimit Europian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë...

Dhunë seksuale në Kosovë, shpallet në kërkim shqiptari

Rasti i një dhunë seksuale ka ndodhur në mbrëmjen e djeshme në Pejë të Kosovës teksa agresori është një shqiptar mashkull, identiteti i të...

Arrestohet një tjetër serb në Kosovë, i dyshuar për sulm ndaj gazetarëve në Veri

Policia e Kosovës ka arrestuar një tjetër serb që akuzohet se gjatë protestës në veri ka sulmuar kameramanin e RTK-së. Policia njofton se i...

Edi Rama kujton ditën e hyrjes së NATO-s në Kosovë: Pa ta, nuk do të kishte Republikë e as liri! Të ndalet grindja me...

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar këtë të hënë, 12 qershor, ditën kur trupat e Aleancës Ushtarake të NATO-s hynë në Kosovë. Ai bën një...

Escobar-Kurtit: Tërhiq policinë në veri, të fillojë puna për asosacionin

SHBA përmes të dërguarit Special Gabriel Eskobar i kërkuan Albin Kurtit tërheqjen e Policisë dhe nisjen e menjëhershme të punës për asociacionin, për qetësimin...

Protestat e serbëve vazhdojnë, BE-ja “ULTIMATUM” Kosovës: Ja tre kërkesat që kemi

Protestat në veri të Kosovës pritet të vijojnë edhe ditën e sotme. Krahasuar me ditët e mëparshme, sipas mediave kosovare thuhet se numri i...

Kurti bisedë telefonike me ministrin italian: Ramë dakord se është koha të zbatohet Marrëveshja Themelore e të qetësohet situata në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm të Italisë, Antonio Tajani. Kurti në twitter shkruan se me ministrin...

Tensionet në Veri, Vuçiç nuk heq dorë: S’ka dorëzim, do të luftojmë për popullin tonë në Kosovë

Presidenti serb Aleksander Vuçiç ka reaguar për tensionet në Veriun e Kosovës dhe ka paralajmëruar qytetarët e Serbisë dhe ka thënë se nuk do...

Lajmet e fundit