Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

qemal stafa

Presidenti Meta nderon Qemal Stafën: Sot është një ditë e madhe! Lavdi Dëshmorëve të paharruar të Atdheut

Presidenti Ilir Meta nderon sot figurën e Qemal Stafës, lufta për liri e të cilit u bë simbol dhe sot dita e vdekjes së...

“Gjëmon të kapë ndonjë post”, drejtori i Arkivave përplaset me Pëllumb Xhufin: Kur të thotë “amator” ai rioshi i thinjur që botoi monografi pas...

Drejtori i Arkivave, Ardit Bido, është me anë të një postimi në rrjetet sociale ka sulmuar historianin Pëllumb Xhufi. Përplasja mes tyre ndodhi pas...

Presidenti Meta publikon FOTON: Me mbesën e Qemal Stafës, simbol i Ditës së Dëshmorëve të Atdheut

Presidenti Ilir Meta publikon një foto me mbesën e “Dëshmorit të Atdheut” Qemal Stafa, Narcis Stafa.“I lumtur të takoja Narcis Stafa, mbesën e simbolit...

Presidenti Meta uron 5 Majin me foton e Qemal Stafës: Sot është dita e tij, dhe e mijëra të rinjve e të rejave, që...

Presidenti Ilir Meta  uron 5 Majin, Ditën e Dëshmorëve të Atdheut. Ai publikon foton e Qemal Stafës dhe thotë se sot është dita e tij,...

Aksident i fortë te ‘Air Albania’, BMW-ja sport bëhet copë, Benz-i luksoz thyen xhamat e lokalit; 100 mijë euro dëme (FOTO)

Një aksident i rëndë, por fatmirësisht pa viktima ka ndodhur sot në mbrëmje në zonën pranë stadiumit “Air Albania”. Siç shihet edhe në fotot e...

Nga stadiumi ‘Qemal Stafa’, ‘Hotel Dajti’ e ‘Pallati i Brigadave’… Kullat shqiptare që frymëzuan Bosion (FOTOT)

Shkruan Alfred Peza: Gherardo Bosio i dha jetë disa prej projekteve urbanistike më të rëndësishme të Tiranës së sotme. Godina e...

LSI homazhe te busti i Qemal Stafës, Luan Rama sulmon kryeministrin: Jargavitet pas kufomave të luftës

Dita e Dëshmorëve ashtu siç ka ndodhur gjithnjë ka ndarë politikën edhe këtë vit. Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir...

Lajmet e fundit