Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

qelia

Safet Gjici ankimon vendimin, kërkon të dalë nga qelia

Ish-kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici ka ankimuar në Gjykatën e Posaçme të Apelit vendimin për të qëndruar në qeli. Shkalla e Parë ka vendosur...

La paratë garanci për të dalë nga burgu, Gjykata e Posaçme nuk pranon kërkesën e Vangjush Dakos

Gjykata e Posaçme ka dhënë masën paraprake të sigurisë "Arrest me burg" për Vangjush Dakon, ish-kryebashkiak i Durrësit i arrestuar për shpërdorim detyre në...

Gjykata e Elbasanit liron Saimir Tahirin, ish-ministri do qëndrojë në shtëpi deri në përfundim të dënimit

Saimir Tahiri, ish-ministër i Brendshëm i Shqipërisë, është liruar nga qelia dhe do të qëndrojë në shtëpi deri në përfundim të dënimit. Mësohet se...

Lefter Alla kërkon të dalë nga burgu, Apeli i Posaçëm vendos sot për ish-kryebashkiakun e Bulqizës

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla kërkon që të dalë nga burgu. Përmes avokatit të tij, Alla ka kërkuar nga togat e zeza masë më...

Gjyqi për inceneratorin e Fierit, mbrojtja e avokatit nxjerr nga qelia Robert Shabanin, i vetmi për të cilin u pushua gjykimi

Robert Shabani, pronar i kompanisë "R.S.I & T Group shpk", është nxjerrë sot nga qelia pas seancës paraprake gjyqësore që është zhvilluar për inceneratorin...

Për herë të tetë, Gjykata e Posaçme lë në burg Enkeljeda Hoxhën, ish-gjyqtarja e Krujës insiston të dalë nga qelia

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) lë në burg Enkelejda Hoxhën, ish-gjyqtaren e Krujës të akuzuar për korrupsion, shkruan newsbomb.al....

Nuk ndryshon qëndrim gjyqtari, Gjykata e Posaçme e Apelit refuzon ta lirojë nga qelia babain e Arbër Çekajt

Gjykata e Posaçme e Apelit ka refuzuar kërkesën për ndryshim të masës së sigurisë për Selim Çekën, babain e Arbër Çekajt. Gjyqtari, Dhimitër Lara, nuk...

DETAJE tronditëse për vrasjen e shqiptarit në burgun grek: Autori po priste që të hante drekën

Medita greke kanë publikuar të tjera detaje lidhur me vrasjen e të burgosurit shqiptar Albert Baku. Vrasja ka ndodhur në godinën E të burgut...

Publikohen pamje nga burgu, si të burgosurit nxorrën nga qelia trupin e Astrit Deharit

Klan Kosova ka publikuar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit...

Lajmet e fundit