Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

putin

Erdogan i del në krah Putinit: Nuk jam dakord me qasjen negative ndaj tij

Presidenti turk Tajip Erdogan tha se nuk pajtohet me qasjen negative që liderët e tjerë tregojnë ndaj homologut të tij rus Vladimir Putin. "Udhëheqësit dhe...

Scholz thirrje Putinit: Jepini fund luftës në Ukrainë!

Kancelari gjerman Olaf Scholz i ka bërë thirrje presidentit rus, Vladimir Putin që t’i japë fund luftës në Ukrainë dhe të tërheqë trupat e...

Thuhet se ka rënë në koma, Rusia: Nuk dimë asgjë për shëndetin e Kadyrov

Që nga java e kaluar, aktivistët çeçenë dhe inteligjenca ukrainase kanë raportuar se lideri çeçen Ramzan Kadyrov ndodhet në gjendje të rënduar shëndetësore. Ndërsa Kremlini thotë...

Me jelek antiplumb dhe dronë, Kim Jong Un kthehet me dhurata pas vizitës në Rusi

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un është kthyer në shtëpi pas përfundimit të vizitës 6-ditore në Rusi, ku u takua me presidentin...

Takimi i Kim Jon-un me Putin, diskutime për bashkëpunim ushtarak

Kim Jong Un i Koresë së Veriut po vazhdon vizitën e tij në Rusi, pas bisedimeve me Vladimir Putin mbi një marrëveshje të dyshuar...

VIDEO/ Lëvizje të pakontrolluara të këmbëve, Vladimir Putin ‘përpëlitet’ në karrige!

Vladimir Putin është bërë sërish qendra e vëmendjes, pas një videoje të bërë virale ku duket presidenti rus në një situatë problematike. Sikurse i është...

Putin i del në krah: Ndjekja penale ndaj Trump tregon ‘kalbësi’ të politikës amerikane

Presidenti rus Vladimir Putin tha të martën se ndjekja penale e ish-presidentit amerikan Donald Trump ishte e motivuar politikisht dhe demostron "kalbësinë" e sistemit...

Zelensky: Kush bën marrëveshje me Putin, përfundon si Prigozhin

Presidenti Volodimir Zelensky ka përjashtuar në menyrë kategorike mundësinë për të bërë një marrëveshje për luftën me homologun rus Vladimir Putin. Sipas tij kushdo që...

Zelensky: Kemi informacion se Putin vrau Prigozhin

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka fajësuar presidentin rus Vladimir Putin për vdekjen e shefit të Wagner, Yevgeny Prigozhin. “Fakti është që Putin vrau Prigozhin,  të...

Diskutime për armët, Kim Jong Un pritet të takohet me Putinin

Komuniteti ndërkombëtar është i shqetësuar për forcimin e kontakteve dypalëshe midis Moskës dhe Koresë së Veriut. Shqetësimet vijnë pasi Kim Jong Un, planifikon të udhëtojë...

Lajmet e fundit