Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

punonjes

Shpërndanin mallra të kontrabanduar, arrestohen dy punonjësit e postës private në Tiranë

Dy punonjës të një poste private kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi akuzohen se shpërndanin mallra të kontrabanduara. Në pranga kanë rënë...

Grevë historike e gjigantëve të automjeteve në SHBA, reagon Biden

Presidenti i SHBA Joe Biden ka mbajtur anën e punëtorëve që kanë hyrë në grevë pas një mosmarrëveshje pagash me tre nga prodhuesit më...

33 milionë lekë dëm shtetit/ Arrestohen 7 punonjës të Postës Shqiptare, vidhnin pensionet dhe ndihmën ekonomike

Shtatë punonjës të Postës Shqiptare në Dibër, Shkodër dhe Tropojë, janë arrestuar pasi kanë përvetësuar pensionet, ndihmën ekonomike, duke i shkaktuar shtetit një dëm...

Bënin shpërthim në minierë duke shkelur rregullat, vihen nën hetim 4 punonjës në Klos

Katër shtetas janë proceduar penalisht nga Policia pasi bënë shpërthim në minierën e Klosit, në cënim të rregullave për përdorimin civil të lëndëve plasëse,...

Bie nga lartësia e pallatit në ndërtim, ndërron jetë punonjësi 50-vjeçar në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku ka rënë nga lartisa një punonjës. Rreth orës 08:10, në rrugën “Besa”, në...

Akuza për shpërndarje ushqimesh në këmbim të votës, lirohen nga burgu tre punonjësit e Bashkisë Shkodër

Gjykata e Shkodrës ka liruar tre punonjësit e Bashkisë, të akuzuar për ndikim të paligjshëm në procesin zgjedhor për mungesë provash. Ergys Ivziku, drejtor i...

Benet Beci letër punonjësve të bashkisë së Shkodrës: E nesërmja s’do të ndryshojë aspak pozicionin tënd të punës

Kandidati për Bashkinë e Shkodrës Benet Beci u ka drejtuar një letër puunonjësve të Bashkisë pak ditë para zgjedhjeve të 14 majit. Në një letër...

Bizneset e Durrësit në “hall”, s’ka punëtorë për hotelet, sytë nga të huajit

Edhe këtë verë duket se sektori i turizmit do të vuajnë mungesën e punonjësve. Emigrimi i të rinjve shqiptarë, ka bërë që shumë operatorë...

Gjermania vuan mungesën e fuqisë punëtore, më shumë se 630 mijë vende pune bosh gjatë 2022

Në Gjermani, mungesa e fuqisë punëtore të kualifikuar, ka arritur në nivel rekord më 2022, sipas një studimi të ri. Më shumë se 630.000 vende...

Pronari i hotelit në Himarë denoncon në Polici: Janë larguar dy punonjës nga Nepali

Një pronar biznesi në Himarë ka kallëzuar në Polici largimin e dy punonjësve të tij. Bëhet fjalë për dy punonjës nga Nepali, të cilët...

Lajmet e fundit