Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

PS

VIDEO/Braçe flet për Bashkinë e re e Divjakës: Është tmerr në fasadë dhe në gjithçka

Deputeti i PS dhe një nga zërat më kritik në qeveri, Erion Braçe ka komentuar godinën e rë të Bashkisë së Divjakës. Me anë të...

Çuçi mbledh grupin e PS-së: Arben Ahmetaj do të zëvëndësohet kur t’i mbarojë mandati

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi ka mbajtur mbledhjen e parë me deputetët socialistë. Burime për mediet bëjnë me dije se...

Asambleja e PS/ Satira thumbuese e Gjekmarkajt: Babo mbajti një fjalim të gjatë si Doktor Gjilpëra

Partia Demokratike nuk po arrin dot të gjejë kompromis. Madje hendeku mes palëve sa vjen dhe bëhet edhe me i madh. Një ndër kritikët...

Ngjela komenton dy ngjarjet e fundit: Rama u foli socialistëve me gjuhën e drejtësisë; Mbledhja e PD-së, vajtime injorantësh

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar Asamblenë e Partisë Socialiste të mbajtur ditën e djeshme si dhe mbledhjen e deputetëve të opozitës e cila u...

Ndryshimet në kabinetin qeveritar, kryeqyteti kryeson “strofullën” e ministrave të rinj

Lëvizje ka njoftuar kryeministri Edi Rama në shtatë Ministritë e vendit. Propozimet janë njoftuar gjatë mbledhjes në Asamblenë e Partisë Socialiste. Në mbledhje u njoftuan...

Nga Xhaçka te Krifca, ministret që Rama largoi nga kabineti qeveritar

Kryeministri Edi Rama ka bërë ndryshime në kabinetin qeveritar. Ndryshime të cilat i njoftoi gjatë mbledhjes së Asamblesë së Partisë Sociliste. Rama ka njoftuar propozimet...

“Për Shqipërinë flasin keq vetëm ata që duan të vdekur PS-në”, Rama: Do jemi në krye të tryezës në New York

Kryeministir Edi Rama gjatë fjalës së tij në Asamblenë e Partisë Socialiste theksoi se Shqipëria ka lënë pas një të kaluar të errët dhe...

Analiza e Mero Bazes: Rama është i paqortueshëm si dështak për të prodhuar politikanë të rinj në PS, emërohen drejtorë e ministra

Analisti Mero Baze në gazetën “Tema” bën një përmbledhje të tymnajës dhe thashethemnajës për ndryshimet e pritshme të qeverisë në Asamblenë e PS duke...

Nikolla njohu Bashën, Bardhi: Ta harrojë PS që do zgjedhë kreun e grupit të PD-së; kryeparlamentarja: Po bëheni qesharakë

Gazment Bardhi ka marrë fjalën e tij në Kuvend pasi kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla njohu Lulzim Bashësn si kreun e Grupit Parlamentar të...

Arrestohet kreu i PS në Finiq, drejtonte mjetin në gjendje të dehur

Policia ka arrestuar këtë mbrëmje kryetarin e Partisë Socialiste në bashkinë e Finiqit, Thoma Kallojeri. Mësohet se Kallojeri, i cili është gjithashtu këshilltar bashkiak në...

Lajmet e fundit