Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

projektligj

Shpresë për të burgosurit, Ulsi Manja i jep “dorën e fundit” projektligjit për amnistinë

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja pas pushimeve duket se ka nisur punën për të përmbushur premtimet e dhënë. Mëngjesin e sotëm ai ka postuar një...

Legalizimi i kanabisit, Meta: Rama mbajti premtimin që iu kishte dhënë narkotrafikantëve

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar pas miratimit nga Kuvendi të projektligjit për legalizimin e kanabisit për qëllime mjekësore. Në një konferencë...

Komisioni Edukimit miraton projektligjin për studentët e Mjekësisë

Komisioni për Edukimin ka miratuar ditën e sotme me 9 vota pro, 7 kundër dhe një abstenim projektligjin për studentët e Mjekësisë Gjatë pjesëmarrjes në...

Komisioni i Shëndetësisë miraton pr.ligjin e kanabisit, rrëzohet propozimi i Braçes

Është miratuar sot në Komisionin për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë nen për nen projektligji për kabanisin mjekësor. Ndërkohë, gjatë komisionit të Ekonomisë deputetët socialistë...

Deputetët socialistë miratojnë pa opozitën pr.ligjin për legalizimin e kanabisit, Majko dhe Xhafaj abstenojnë

Deputetët e Partisë Socialsite kanë miratuar sot në komisionin e Ligjeve draftin e qeverisë për legalizimin e kanabisit mjekësor. Mësohet se opozita nuk ishte...

5 vite punë pas mbarimit të studimeve, Fuga: Gjermania të jep diplomën edhe vetëm me listë notash

Anëtari i Akademisë së Shkencave, Artan Fuga ka reaguar për projektligjin e qeverisë për studentët e mjekësisë, duke thënë se mos dhënia e  diplomës...

Sot Kuvend, deputetët do të votojnë projektligjin për rritjen e rrogave të tyre dhe administratës

Sot deputetët do të mblidhen në seancën e radhës plenare, ku do të diskutohen një sërë projektligjesh dhe akt normativa që më pas do...

Mbrojtja e tokës, Braçe propozon projektligjin: Nga data 1 prill deri në 30 nëntor të ndalohet ndezja e zjarreve

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka propozuar sot në komisionin e Çështjeve Ligjore një projektligj për Mbrojtjen e Tokës. Braçe tha se gjatë periudhës...

Vasili për dy projektligjet e dorëzuara në Kuvend: Qytetarët që vendosin panele, të shesin energjinë që u tepron

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili, ka bërë me dije se PL ka depozituar në Kuvend dy projektligje lidhur me energjinë elektrike. Përmes një...

“Nafta më shtrenjtë se kudo në rajon”, Meta: PL ka depozituar në Kuvend projektligjin për heqjen e taksës së karbonit dhe qarkullimit

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se shqiptarët paguajnë më shtrejt se kushdo tjetër në rajon për çmimin e naftës. Meta thotë se...

Lajmet e fundit