Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

projekte

Projektet strategjike për Shkodrën, Benet Beci: E para në këtë program është ndërtimi i rrugës së Dukagjnit

Kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Shkodrës, Benet Beci ka publikuar programin e tij për projektet strategjike për kryeqendrën e veriut. Ai thotë se...

Shqipëria dhe Kosova firmosin financimin e projekteve të përbashkëta në kërkim shkencor

Ministria e Arsimit në Shqipëri dhe ajo e Kosovës, kanë firmosur sot programin e financimit të projekteve të përbashkëta të kërkimit shkencor mes dy...

Rama mbyll takimet, ironizon rrugës për Tiranë: Duke bërë sikur kthehem nga Dibra nëpër tunelet 3D të Rrugës së Arbërit

Kryeministri Edi Rama ndodhej prej ditës së djeshme në Dibër, ku zhvilloi takime me operatorë turistik, sipërmarrës të suksesshëm të zonës dhe qytetarë të...

Nga portet, rrugët dhe aeroportet, Rama rendit projektet e mandatit të tretë: Do të jenë kantier brenda katër viteve

Kryeministri Edi Rama foli për projektet e reja të qeverisë që do të mund të realizohen brenda mandatit të tretë. Ai përmendi këtu disa nga...

Balluku takon Sekretaren e Departamentit Amerikan të Energjisë: Diskutuam për projekte të reja të përbashkëta

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, gjatë qëndrimit në Poloni në kuadër të Ministerialit të Bashkëpunimit Transatlantik të Energjisë dhe Klimës, zhvilloi një...

Mbledhja e qeverisë në Korçë, Rama prezanton projektet

Kryeministri Edi Rama ka folur sot pas mbledhjes së qeverisë në Korçë. Rama foli për projektet që janë zbatuar gjatë mandatit...

“Më akuzojnë se nuk interesohem për veriun”, Rama jep përgjigje nga Lezha: S’ka më kush do kalojë përpara dhia apo Mercedesi

Kryeministri Rama ndodhet në Lezhë në kuadër të turit të llogaridhënies. Nga ky qark Rama u ndal te projektet që do realizohen për zonën....

Përse mbështes vendosjen e Kullës mbi stadium?

Nga Artan Fuga Sepse aty do të luajë ndeshjet e veta kombëtarja e futbollit. Pse duhet të vendoset flamuri kombëtar? Ku tjetër...

Lajmet e fundit