Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

procedim

Mori ryshfet për të bërë dokumentet e pensionit qytetares, procedohet penalisht punonjësja e Sigurimeve Shoqërore në Pogradec

Policia e Pogradecit ka filluar procedimin penal për një punonjëse të Institutit të Sigurimeve Shoqërore pasi akuzohet për shpërdorim detyre. Ajo akuzohet se i...

Sekuestrohen mbi 3 tonë KAFE kontrabandë në Kukës, Policia procedon tre persona, pakot i kishin fshehur në dy magazina

Tre persona janë proceduar penalisht nga Policia e Kukësit, ndërsa janë sekuestruar 3 tonë e 519 kilogramë kafe. Uniformat blu bëjnë me dije se...

Operacioni “Basti i fundit”/ Procedohen dy të rinjtë në Korçë, shpallen në kërkim dy të tjerë, organizonin lojëra fati në lokal

Policia e Korçës ka proveduar penalisht 2 persona dhe ka shpallur në kërkim dyu të tjerë, pasi akuzohen për veprimtari të organizuar të lojërave...

Plagosen dy punëtorët e ndërtimit, procedohet drejtuesi teknik dhe adminsitratori i firmës në Tiranë

Dy punëtorë janë aksidentuar gjatë kohës që ishin duke punuar në një pallat ndërtimi në Tiranë. Shtetasit me iniciale A. L dhe R. P, kanë...

Bllokuan aksin Elbasan-Librazhd dhe hoqën barrierat e vendosura nga ARRSH, procedohen tre persona

3 persona janë proceduar penalisht, pasi ditën e djeshme bllokuan aksin Elbasan Librazhd. Shtetasit L.B., 50 vjeç, B.H., 58 vjeç dhe J.Xh., 46 vjeç, banues...

U kapën duke transportuar dru të prera në mënyrë të paligjshme, procedohen 5 persona në Shkodër

Policia e Shkodrës ka proceduar 5 persona, pasi po transportonin lëndë drusore të prerë në mënyrë të paligjshme. Janë proceduar shtetasit me iniciale: F. H.,...

Njëri hodhi cigaren dhe tjetri ndezi zjarrin, procedohen për zjarrvënie të qëllimshme 2 persona në Berat

2 persona janë proceduar penalisht nga policia në Berat, pasi akuzohen për zjarrvënie të qëllimshme. Shtetasi me iniciale B. Sh., banues në Berat, në lagjen...

U gjobit 3 herë por nuk ‘zuri’ mend, procedohet penalisht administratori i lokalit në Fushë-Krujë, kapet ‘mat’ në dasmë

Administratori i një lokali në Fushë- Krujë, është proceduar penalisht, pasi edhe pse u gjobit 3 herë dhe iu mbyll lokali për gjashtë muaj,...

Derdhte mbetjet e përpunimit të qumështit në ambient të hapur, gjobitet me 2 milion lekë dhe procedohet pronari i punishtes (DETAJE)

Pronari i një punishteje në Durrës procedohet në gendje të lirë pasi derdhte mbetjet e përpunimit të qumështit në ambient të hapur. ...

Një tjetër Kryetar Bashkie procedohet penalisht, nisin hetimet për Gjolek Gucin

Kanë nisur hetimet për kryetarin e Bashkisë Memaliaj Gjolek Guci, pas procedimit penal për shpërdorim detyre. Guci është denoncuar Luan Bino...

Lajmet e fundit