Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

prishtine

Përplasje me armë zjarri në qendër të Prishtinës, 1 i plagosur

Një përplasje me armë zjarri ka ndodhur në në qendër të Prishtinës, ku i plagosur ka mbetur një person. Mediat kosovare raportojnë se ngjarja...

Kodheli në konferencën ndërkombëtare të sigurisë: Nëse ndonjë vend i Ballkanit nuk e do NATO-n, i lirë të vendosë

Ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli po merr pjesë në konferencën ndërkombëtare të sigurisë "Germia Hill", e cila po zhvillohet në Prishtinë. Kjo konferencë...

Gafa e Thaçit: Jam në ditët e fundit si kryeministër

Duket se Hashim Thaçi nuk është mësuar fort me të qenurit ministër i Punëve të Jashtme, apo zëvendëskryeministër. Ndodhi edhe sonte që ai, gjatë...

Prishtina dhe Tirana dështojnë sërish, Serbia rikthen UNMIK-un

Një tjetër goditje për forcimin e njohjes ndërkombëtare të Kosovës është dhënë sot pasdite me rezolutën e miratuar në Asamblenë e Këshillit të Europës....

I moshuari rreh djalin e pastrehë te bulevardi “Bill Klinton”, ja si reagojnë qytetarët (Video)

Një i moshuar ka qëlluar me shpullë një djalë të pastrehë në bulevardin “Bill Klinton” në Prishtinë, ndërsa nuk dihet se për çfarë arsye...

Kurti dhe Ymeri nesër në Tiranë, më 17 shkurt tjetër protestë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri dhe deputeti i kësaj partie Albin Kurti, do të organizojnë nesër një takim në Tiranë, për të diskutuar...

Deputeti i ashpër me ambasadoren Franceze: Të duam, por vetëm në Francë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka reaguar ashpër ndaj ambasadores së Francës në Prishtinë, Maryse Daviet, e cila ka kërkuar që më shumë...

A do të martoheshit me një serb/e? Ja si përgjigjen shqiptarët para kamerës (Video)

A do të martoheshit me një mashkull apo femër serb/e? Është kjo pyetja që u është bërë disa të rinjve në Prishtinë nga gazeta...

Lajmet e fundit