Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

prishtine

Edi Rama nesër viziton për sport Kosovën

Kryeministri Edi Rama do të bëjë nesër një vizitë të papritur në Kosovë. Kryeministri shqiptar mësohet se do të shkojë për të ndjekur finalen...

Top-Channel në vështirësi ekonomike, mbyll redaksinë në Prishtinë

Televizioni më i madh shqiptar, Top Channel, duket se po kalon në një fazë të vështirë financiare. Pasi që mbylli Zyrën në Shkup, ky...

Edhe në Prishtinë premtohet stadiumi i ri pas anëtarësimit në UEFA

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama premtoi stadiumin e ri kombëtar pas kualifikimit të kuqezinjve në Kampionatin Europian, edhe në Kosovë presidenti Hashim Thaçi ka...

Federica Mogherini: Nesër në Prishtinë për të festuar

Shefja e diplomacisë evropiane,Federica Mogherini,ka uruar kosovarët për lajmin pozitivë që ka dhënë sot Komisioni Evropian që Kosova ka plotësuar kriteret për të lëvizur...

Rusia me qëndrim gjithnjë e më të zbutur ndaj Kosovës

Moska po mban gjithnjë e më shumë një qëndrim të zbutur ndaj Republikës së Kosovës. Kjo vihet re kryesisht në aspektin kulturor dhe sportiv,...

Dorëhiqet deputeti Syla, është në kërkim nga policia

Azem Syla, ka bërë të ditur se ka dhënë dorëhqeje nga të gjitha përgjegjësitë institucionale. Deputeti i PDK-së në Kosovë, nëpërmjet një deklarate për...

Mustafa takon zyrtarët gjermanë dhe francezë: Kushtet i kemi plotësuar, presim vetëm vendimin politik për vizat

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim ministrin gjerman të Shtetit për Evropë, Michael Roth dhe sekretarin francez të Shtetit për...

Rama e mbyll ditën në shtëpinë e Behgjet Pacollit, së bashku me presidentin e ri

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në twitter ka njoftuar për darkën e shtruar në shtëpinë e ish-kryeministrit të Kosovës, Behgjet Pacollit,...

Gabon me veshjen, Rama kërkon falje në Prishtinë

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka vizituar sot Kosovën, me rastin e marrjes së detyrës nga ana e presidentit të ri, Hashim Thaçi. ...

Lajmet e fundit