Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

presidentja e kosoves

Vjosa Osmani vjen në Shqipëri, presidentja e Kosovës do pritet nga Begaj

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, do të vizitojë Tiranën për dy ditë më radhë. Në 4 dhe 5 shtator, ajo do të pritet nga...

Presidentja Osmani: Të ulemi dhe të gjejmë zgjidhje me BE dhe SHBA

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është shpresëplotë se mosmarrëveshjet aktuale të Kosovës me BE dhe SHBA do të tejkalohen. Në një takim me korrespondentë...

Presidentja Osmani thotë se në Ohër ka pasur marrëveshje, akuzon dhe Vuçiç se po bën “lojërat e Putinit”

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka mbajtur një ligjëratë në Institutin Austriak për Politika Evropiane dhe Siguri. Ajo aty është duke folur për sukseset...

Vjosa Osmani zbardh bisedimet me Kurtin: Iu ofruan versione të tmerrshme në Ohër, bëri mirë që nuk i pranoi

Presidentja Vjosa Osmani është shprehur se ka pasur takime të vazhdueshme me kryeministrin Albin Kurti, për takimin e javës së kaluar në Ohër, për...

Presidentja Osmani bisedë telefonike me Steinmeier, vlerëson planin franko-gjerman për dialogun

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e saj gjerman, Frank Walter Steinmeier, siç njofton Presidenca, për “konsultimet dhe...

Serbët dhanë dorëheqje, presidentja Osmani nis konsultimet me partitë për zgjedhjet e reja

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka pritur përfaqësuesit e partive politike për t’u konsultuar lidhur me datën e zgjedhjeve lokale në katër komunat veriore,...

Gazetari gjerman impresionohet nga Vjosa Osmani: E qartë si kristali, pozitive dhe e përsosur retorikisht!

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka marrë pjesë sot në Samitin e BE, bashkë me liderët e tjerë nga rajoni dhe ata europianë. Ajo...

23 vjet nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, presidentja Osmani: Përjetësisht mirënjohës aleatëve tanë!

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, kujton sot 23 vjetorin e fillimit të sulmeve të NATO-s ndaj caqeve serbe. Afro dy dekada e gjysmë më...

FOTO/ Ndryshimi drastik i Vjosa Osmanit, i lë të gjithë “gojëhapur”

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është shfaqur tërësisht e transformuar. Ajo është fotografuar ditëve të fundit në një formë fizike shumë të mirë. Osmani ka...

Lajmet e fundit