Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Presidenti austriak

Priti në Tiranë presidentin austriak, Begaj: Vendi i tij, një partner dhe mik historik i Shqipërisë

Presidenti Bajram Begaj, thotë se vizita e homologut austriak Alexander Van der Bellen, sot në Tiranës, është një tregues i marrëdhënieve të shkëlqyera midis...

Presidenti i Austrisë në Kuvend: Mbështesim Shqipërinë në rrugëtimin drejt BE-së, opozita dhe mazhoranca të gjejë gjuhën e përbashkët

Presidenti austriak, Alexander Van der Bellen është duke mbajtur një vizitë zyrtare në Tiranë, ku ka mbajtur edhe fjalën në Kuvend. Ai gjatë fjalës së...

Presidenti austriak shpërbën qeverinë pasi kancelari Kurz humbi votëbesimin

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen, ka shpërbërë zyrtarisht ditën e sotme qeverinë e drejtuar nga kancelari Kurz, një ditë pasi ky i...

Lajmet e fundit