Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

presheve

Skandali në Serbi! Gjykata thërret Shqiprim Arifin, ngriti flamurin shqiptar në objektin e komunës

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi ka thënë sot se është njoftuar nga Gjykata e Serbisë për t’u paraqitur në një seancë gjyqësore.Ai akuzohet se...

Kryetari i Komunës së Preshevës ngre flamurin kuqezi çdo vit më 28 Nëntor: Gjoba ka shkuar 10 mijë euro

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka treguar se prej gjashtë vitesh ai e ngre flamurin shqiptar çdo 28 Nëntor në godinën e...

Shkëmbimi i territoreve, Kamberi: Natë e ditë jemi pro bashkimit, por jo sipas planit serb

Shqiptarët në Luginën e Preshevës janë pro autonomisë politiko-territoriale mes Kosovës dhe Serbisë. Shaip Kamberi tha se bashkimi i territoreve të dy vendeve nuk është...

Qeveria e re në Serbi, deputeti shqiptar i Luginës së Preshevës: I njëjti diskriminim dhe glorifikim i kriminelëve të luftës

Deputeti i Luginës së Preshëves, Shaip Kamberi ka reaguar pas formimit të qeverisë së re serbe, që vijon të drejtohet po ashtu nga kryeministrja...

Zelensky e shkarkoi për tradhëti, ish-kryespiuni ukrainas kapet me qindra-mijëra euro në Preshevë

Ish-shefi i shërbimit inteligjent ukrainas është arrestuar në doganën e Preshevës një ditë më parë. Andriy Naumov u ndalua së bashku me një shtetas gjerman...

BE thirrje Serbisë: Të lejohen ministrat nga Kosova ta vizitojnë Preshevën

Bashkimi Evropian i ka bërë thirrje Serbisë që ta rishqyrtojë vendimin e saj për refuzimin e vizitës së katër ministrave të Kosovës në Luginën...

FOTO/ Vandalizohet billbordi i Gent Cakajt në Preshevë, qytetarët i grisin fytyrën

Këshilli i komunës së Bujanocit propozoi që ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj të shpallej “Qytetar Nderi” i Bujanocit. ...

Presheva pjesë e diplomacisë shqiptare/ Erdhi si gazetar nga Bujanoci, Cakaj emëron Valon Gashin këshilltar në Ambasadën e Shqipërisë në Zvicër

Gazetari Valon Gashi, nga komuna e Bujanocit, i diplomuar për gazetari në Universitetin Tiranës, pas punës 10-vjeçare në televizionet publike të Bujanocit dhe të...

Pas thirrjes për Policinë, Basha i kërkon Ramës të ndihmojë Luginën e Preshevës

  Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha kërkon nga qeveria t’u vijë në ndihmë shqiptarëve të Luginës së Preshevës. Vetëm një ditë më parë...

Përfaqësuesit e mediave mblidhen në Preshevë në ‘Ditën e Miqësisë së Gazetarëve’

Unioni i Gazetarëve Shqiptar ka organizuar në Preshevë 'Ditën e Miqësisë së Gazetarëv", ku morën pjesë gazetarë nga të gjitha trevat shqipfolëse. ...

Lajmet e fundit