Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Porti Durresit

Debati për furnizimin e jahteve në Durrës, Pirro Vëngu: Edhe gjysmë dite të qëndrojnë, mbajnë gjallë kompani të tëra në Port

Studiuesi dhe këshilltari politik, Adri Nurellari është përfshirë në një debat në rrjetet sociale me ekonomistin Gjergji Bojaxhi, përsa i përket ankorimit dhe furnizimit...

Qëndrimet e përfaqësuesve të koncesionarit EMS-APO, Autoriteti Portual i Durrësit del me reagim zyrtar: Abuzive

Autoriteti Portual i Durrësit ka dalë me një njoftim për shtyp lidhur me akuzat ngritura nga kompania EMS këtë të shtunë, për veprime arbitrare...

Rreth 100 mijë euro të fshehura në tavanin e autobusit Bari-Durrës, arrestohet shoferi në port (Emri)

Një shofer i autobuzit të linjës Bari-Durrës në Portin e Durrësit është arrestuar pasi i ëhstë gjetur një shumë e madhe parash në mjet. Bëhet...

Heroina e zbuluar në Portin e Durrësit, shoferi dhe pronari i linjës së autobusëve mohojnë të kenë lidhje

Një sasi heroine me peshë totale 13 kilogramë e 750 gramë, është zbuluar dhe sekuestruar nga Policia në Portin e Durrësit. Dy persona kanë...

“Dubai” shqiptar, si do të transformohet Durrësi

Nga Mikeljana Prenja Jemi mësuar që sapo hapim rrjetet tona sociale, të shohim postime të shumta të të rinjve, madje edhe më të vjetërve, nga...

Merrte ryshfet dhe lejonte hyrje-dalje e personave që kishin shkelur Shengenin, arrestohet polici në Portin e Durrësit

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka arrestuar një efektiv policie në postin e Durrësit, pasi akuzohet për shpërdorim detyre. Bëhet me dije se është arrestuar shtetasi...

“Dëm 17.75 milion euro nga buxheti shtetit”, çfarë fitojmë dhe sa humbim nga projekti i Portit të Durrësit

Gazetarja e njohur e ekonomisë, Ola Xama ka bërë një shkrim ku analizon se çfarë fitojmë dhe se çfarë humbasim nga projekti i Portit...

Tentoi të kalonte kufirin me dokumente false, arrestohet 32-vjeçari kosovar në Portin e Durrësit

Një 32-vjeçar shqiptar ka rënë në  prangat e policisë në Portin e Durrësit. Bëhet me dije se është arrestuar shtetasi A. K., 32 vjeç, banues...

U kap me 324 kg kokainë në kamion në Portin e Durrësit, shoferi dënohet me 12 vite burg

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 12 vite burg Nazif Ajrofski, i cili u kap në qershor të 2021 në Portin e Durrësit me...

150 mijë euro dhe 164 mijë paund të fshehura në kabinën e kamionit, arrestohet shoferi në Portin e Durrësit

Një sasi e madhe parash të padeklaruara që vinin nga Italia janë gjetur të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Bëhet me dije...

Lajmet e fundit