Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

port

Drogë nga porti i Durrësit drejt italisë, arrestohet 60 vjeçari (EMRI-VIDEO)

Policia Kufitare ka goditur një tjetër tentativë për trafikim të lëndëve narkotike në Pikën e Kalimit Kufitar Durrës mbrëmjen e djeshme. ...

Pas 3.4 mln eurove te ‘Toyotat’, policia e Durrësit gjen në autobusin ‘Iveko’ një kuti me ilaçe

Duket se pas zbulimit të 3.4 milionë eurove të gjetura në dy automjete “Toyota Yaris”, pak ditë më parë ka rritur edhe më shumë...

Aksion në Portin e Durrësit, procedohen 4 biznesmenët kontrabandistë dhe DOGANIERI nga Tirana (VIDEO)

Gjatë 12 orëve të fundit Policia Kufitare e Portit të Durrësit ka evidentuar dhe goditur katër raste të kontrabandës me mallra që paguhet akcizë....

“I çoj mill partizanëve”, flasin për herë të parë dy të arrestuarit e kokainës në Portin e Durrësit

Flasin për herë të parë Donaldo Lushaj, 25 vjeç, lindur në Tropojë dhe banues në Tiranë dhe Armando Pezaku, 25 vjeç, lindur dhe banues...

Moti i keq, bllokohet anija me pasagjerë në mes të detit në Vlorë, probleme edhe në portin e Durrësit

Përkeqësimi i motit ditën e sotme ka sjellë probleme në dy portet më të rëndësishme të vendit. Si pasojë e erërave të...

Inxhinieri italian lihet i lirë, pajisja që dyshohej për përgjime ishte për matjen e cilësisë së ujit

Lihet i lire inxhinieri italian, i cili u ndalua pak para se te hipte ne traget ne portin e Durresoit per t’u kthyer ne...

Kërkohej nga Interpol, shtetasit turk i bllokohet pasaporta në portin shqiptar

Një shtetas turk është ndaluar në portin e Sarandës, pasi në sistemin ASF Interpol rezulton një person në kërkim. Sipas policisë ai...

Tentoi të arratisej nga port i Vlorës, arrestohet 34-vjeçarin që listonte disa vepra penale (EMRI)

Polica e Kufirit në qytetin e Vlorës, ka arrestuar ditën e sotme një person të shpallura në kërkim për disa vepra penale. ...

Lajmet e fundit