Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

policia

E vërteta e dënimit me 3 vite burg për parakalimin e gabuar

Mediat dhe opinion publik janë njohur ditët e fundit me një nen specifik të Kodit të ri Penal që po përgatit Ministria e Drejtësisë,...

Plagosi efektivin në Tiranë, merr fund arratia e Klered Bozhanaj

Policia ka arrestuar Klered Bozhanaj i cili plagosi me armë zjarri efektivin e Policisë Edlir Alleshi dhe ishte në arrati që nga dita e...

SPAK gris marrëveshjen me Henrik Hoxhaj, rrëfeu krimet e Dumanit por jo të tijat! Humb statusin si “pentito”, Policia s’do i mbrojë më familjen

Kur kanë kaluar më shumë se 1 vit nga marrëveshja e bashkëpunimit e datën 30 Mars 2022, lidhur mes prokurorit të Elbasanit, Kreshnik Ajazi...

Policia ofron 20 mijë euro shpërblim për këdo që ndihmon në kapjen e Klerent Bozhanajt

Plagosja e efektivit të “Shqiponjave” Edlir Alleshi ka ngritur në këmbë Policinë e Shtetit. Drejtorit të Policisë Tiranë, Tonin Vocaj ka bërë me dije se ofrohet...

Skuadra e “Shqiponjave” qëllohet me armë në Kinostudio, Operacionalja fut Tiranën në shtetrrethim për kapjen e autorit

Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet ku efektivi i Shqiponjave, Edlir Alleshi, mbeti i plagosur. Blutë...

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, plagoset efektivi i Policisë (EMRI)

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në kreyqytet. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se ngjarja ka ndodhur te Pediatria, ndërkohë thuhet...

Gazetarja blen hashash mes nxënësve, reagon Balla: Nuk kam fshesë magjike t’i zhduk me një goditje shpërndarësit

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas një lajmi të gazetares Dorjana Bezat, e cila ka shkuar në një prej shkollave të Tiranës...

Miliona lekë “Golden Eagle” kontrabandë sekuestrohen nga Policia

Një operacion për goditjen e kontrabandës me mallrat është zhvilluar nga Policia e Lezhës këtë të mërkurë. Referuar njoftimit, bëhet me dije se janë...

E rëndë në Korçë, 40-vjeçarja tenton vetëvrasjen me ilaçe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të marte në Korçë, ku një grua ka tentuar vetëvrasjen. Mësohet se 40-vjeçarja të cilës nuk...

Shpërthen bombola e gazit, shkrumbohet banesa në Lezhë

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e kësaj të marte në Lezhë. Burime për medie bëjnë me dije se familjarët nuk kanë qenë...

Lajmet e fundit