Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

polici

Nga qelia, Hashim Thaçi mesazh ngushëllimi familjes së Afrim Bunjakut

Ish presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nga Haga i ka shprehur ngushëllime familjes së efektivit Afrim Bunjaku, i cili u vra të dielën nga...

Qindra qytetarë mblidhen në sheshin “Nënë Tereza”, homazhe për efektivin e Kosovës

Me qindra qytetarë janë mbledhur në sheshin Nënë Tereza në Tiranë, ku po kryejnë homazhe për “Heroin e Kosovës”, Afrim Bunjaku, i cili u...

Mbetën të bllokuar në “Kanionin e Lengericës”, pas disa orëve kërkime, policia shpëton 23 turistë

Punonjësit e Policisë së Përmetit u kanë ardhur në ndihmë 23 turistëve gjermanë, polakë e francezë, të cilët kishin mbetur të bllokuar në “Kanionin...

U vra nga terroristët serbë, i jepet sot lamtumira e fundit policit Afrim Bunjaku

Afrim Bunjaku, polici që mbeti i vrarë dje nga sulmet në veri të Kosovës, do të përcillet sot me nderime nga familjarët, të afërmit...

Albin Kurti ndez qiri në nder të dëshmorit Afrim Bunjaku, i bashkohen qytetarë e zyrtarë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mbrëmjen e sotme në Prishtinë ka ndezur qirinj për policin e vrarë në krye të detyrës, Afrim Bunjakun. Përmes një...

“Autorët duhet të përballen me drejtësinë”, Josep Borrell reagon për sulmin ndaj policisë së Kosovës

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka dënuar ngjarjen e shënuar në veri të Kosovës, ku u sulmua policia duke i marre...

Vrasje dhe plagosja e policëve në Veri, Policia e Kosovës: Kemi informacione për lëvizje të Wagner në kufi

Zv.drejtoi i Policisë kosovare, Fehmni Hoti ka thënë se sulmet ndaj policisë së Kosovës mund të jenë kryer edhe anëtarë të grupit mercenar Wagner. Hoti...

Të armatosur, maskuar dhe me mjete pa targa, Kurti nxjerr foto nga Manastiri i Banjskës: 30 persona nën rrethimin e forcave tona

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dalë në një deklaratë për media pas ngjarjes së fundit të shënuar në veri, ku mbeti i vrarë...

“Shqipëria është në krah të Kosovës”, Igli Hasani: Dënojmë me ashpërsi sulmin me armë ndaj Policisë

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani ka reaguar për sulmin ndaj policisë në Kosovë që shkaktoi një viktimë dhe dy të lënduar. Hasani i shpreh ngushëllime...

Kurti viziton në spital policin e plagosur nga serbët, njofton mbledhjen e Këshillit të Sigurisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar në spital policin e plagosur me granatë Alban Rashiti. Ai ka njoftuar se do të mbledhë Këshillin...

Lajmet e fundit