Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

policet

Çanta, municione dhe kundërajror, Policia e Kosoves publikon PAMJET: Shtëpi dhe makina rreth manastirit plot me armë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, më herët njoftoi se frocat Speciale të Kosovës gjatë ndërhyrjes në Manastin në Banjskë, gjetën dhe sekuestruan...

Sulmet në veri, Kurti: Terroristë të financuar nga Beogradi, e kishin planifikuar prej shumë kohësh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur lidhur me sulmet e bëra ditën e sotme në Banjskë të Zveçanit, ku si pasojë mbeti i...

Zbulohet arsenali me armë e municione në Durrës, arrestohet 70-vjeçari (EMRI)

Sokoli Buli, 70-vjeç, ka rënë në prangat e policisë pasi kishte fshehur në banesën e tij arsenal armësh. Sipas njoftimit të uniformave blu të...

Efektivët e policisë gjejnë një pistoletë në makinën e shërbimit, ishte fshehur poshtë sediljes

Dy punonjës policie të Komisariatit nr.1 në Tiranë kanë gjetur një pistoletë të tipit “TT” në makinën e tyre të shërbimit. Ka qenë një...

Pagat 900 euro në shtet, ja kur do ta përfitojnë rritjen mësuesit, mjekët dhe efektivët e Policisë

Qeveria ka përcaktuar kalendarin e rritjes së pagave në sektorin publik, sipas një vendimi që u mor më herët këtë vit nga Këshilli i...

VIDEO/ Me megafon dhe shkop gome në dorë, policët nuk i shpëtojnë emocioneve dhe nisin këngën: Mora fjalë…

Shqipëria luajti dhe fitoi mbrëmë 2-0 kundër Polonisë, ndeshje e vlefshme për kualifikueset EURO 2024. Një takim ku emocionet pushtuan të gjithë të pranishmit...

Albin Kurti shkruan nga Greqia: Kemi reduktuar policët në Veri, tani po bëhemi gati për zgjedhjet

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka reaguar nga Greqia ku po merr pjesë në edicionin e 25-të të Simpoziumit Ndërkombëtar SYMI, për de-përshkallëzimin e...

Lirimi i tre policëve të Kosovës, Rama zbardh bisedën me Charles Michel: Rajoni s’mund të merret peng nga askush

Kryeministri Edi Rama ka zbardhur bisedën me presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel. Përmes një postimi në “Twitter”, krah fotos me Michel, Rama shkruan...

Flori dhe diamante kontrabandë nga Franca, Gjykata e Posaçme lë në burg ish-shoferin e Ardi Veliut dhe të tjerët

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dhënë dje masat praprake të sigurisë, për ish-shoferin e Ardi Veliut, gruan e tij...

Lajçak: Po presim informacione nga KFOR, nuk duam Ukrainë tjetër

Miroslav Lajçak, përfaqësuesi i BE për dialogun Prishtinë-Beograd, ka thënë se ndërkombëtarët nuk duan një rast të ngjashëm si Ukraina në Kosovë, ndaj nuk...

Lajmet e fundit