Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

police

Asgjësohen mbi 10 mijë rrënjë kanabisi në Velipojë, pezullohen nga detyra 4 efektivë policie (EMRAT)

Asgjësohen 10 920 bimë kanabisi që ishin kultivuar në një fshat të Velipojës. Lidhur me këtë ngjarje janë pezulluar katër punonjës të Policisë, konkretisht: Nënkomisar...

Rama jep lajmin e mirë: Nis programi i kredive të lehtësuara për mjekët, policët dhe ushtarakët e rinj

Ka nisur programi i kredive të lehtësuara për mjekët, policët dhe ushtarakët e rinj. Lajmi i mirë është bërë i ditur sot nga kryeministri...

U filmuan duke i marrë para shoferit, pezullohen dy efektivët e Rrugores në Lezhë

Dy efektivë të Policisë në Lezhë janë pezulluar  nga detyra, pasi janë filmuar duke marrë ryshfet (para), gjatë ndalimit të automjeteve. Tashmë ndaj tyre ka...

Tërheqja e policisë nga veriu, reagon Kurti: Situata është e qetë dhe e sigurtë!

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka reaguar për tërheqjen e rreth 25% të forcave policore në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Facebook,...

Policia aksion nga Shkodra në Tiranë, arrestohen policë, një prokuror dhe biznesmeni i njohur

Një operacion është zhvilluar gjatë natës në disa qytete, ku kanë rënë në pranga policë, një biznesmen dhe një prokuror. Bëhet me dije se nga...

Balla në Korçë: Do trajtojmë problemet e banimit, 100 shtëpitë e para do t’u jepen familjeve të reja të efektivëve

Ministri i Brendshëm, Taulant Ball aka zhvilluar ditën e sotme një takim me strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë së Korçës. Balla me anë të...

Temperaturat e larta në vend, Rama falenderon efektivët për punën në terren

Kryeministri Edi Rama u ka përcjellë një mesazh mirënjohjeje efektivi të Policisë Rrugore dhe asaj Bashkiake që shërben në Shqipëri. Rama falenderon efektivët të cilët...

Nis tërheqja e policëve nga komunat në veri të Kosovës

Ka nisur tërheqja e një pjesë të policëve nga objektet e komunave në veri të Kosovës mbrëmjen e sotme, bazuar kjo në marrëveshjen e...

Goditi efektivët e policisë, arrestohet “i forti” në Sarandë

Një 30 vjeçar është arrestuar nga Policia e Sarandës, pasi i ishte caktuar masa e sigurisë “arrest  me burg”.  I riu akuzohet se ka...

Protesta të dhunshme në Francë për vrasjen e adoleshentit nga policia

Protesta të dhunshme janë shënuar në Francë pas ngjarjes së rëndë ku efektivët vranë një adoleshent, i cili refuzoi të ndalonte për një kontroll...

Lajmet e fundit