Tirana
broken clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
30 %
4.1kmh
75 %
Mër
29 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

Peter Zingraf

“Jam ndjerë si në shtëpi”, ambasadori gjerman përfundon mandatin dhe largohet nga Shqipëria

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf ka përfunduar mandatin e tij 4-vjeçar në Shqipëri. Ai ka mbajtur sot dhe fjalimine lamtumirës, ku të pranishëm...

Dy ditë larg zgjedhjeve, ambasadori gjerman thirrje të rinjve shqiptarë: Votoni kandidatin me integritet, refuzoni manipulimin

Ambasadori i Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf, dy ditë larg nga zgjedhjet vendore i ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë që t’i drejtohen kutive...

Ambasada gjermane dhuron automjete dhe pajisje logjistike për Policinë e Shtetit, Zingraf i dorëzon donacionin Rrumbullakut

Policia Federale Gjermane ka dhuruar pesë automjete dhe një sërë pajisjesh të tjera logjistike, të cilat i shtohen flotës operacionale të Policisë së Shtetit. Këto...

Ambasadori Zingraf-kryebashkiakëve: Planin për menaxhimin e mbetjeve bëjeni për Shqipërinë, jo se e kërkon BE

Ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf, ka marrë pjesë në takimin e organizuar mbi menaxhimin e mbetjeve në vend, ku i pranishëm është kryeministri...

Drejtori i Policisë Muhamet Rrumbullaku takon ambasadorin gjerman: I vendosur për të ndryshuar metodologjinë e punës së strukturave

Drejtori i ri i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, priti sot, në një takim  ambasadorin e Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf. Në fokus...

U larguan nga mbledhja sapo Rama mori fjalën, reagojnë ambasadorët e Gjermanisë dhe Francës

Ambasadori i Gjermanisë Peter Zingraf dhe ajo franceze Elisabeth Barsacq, në vendin tonë kanë reaguar, në lidhje me bojkotin e fjalës së kryeministrit Edi...

Çfarë e REVOLTOI kryeministrin? Ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë BRAKTISËN sallën sapo RAMA nisi të flasë për amnistinë fiskale (VIDEO)

Ambasadori i Gjermanisë, Peter Zingraf, dhe ambasadorja e Francës Elizabet Barsacq kanë braktisur sallën sapo kryeministri Edi Rama ka marrë fjalën gjatë një dëgjese...

Do të ulet Gjermania me Berishën? Ambasadori Zingraf: Partia ka nevojë për një udhëheqje drejt të ardhmes, PD të ringrejë veten pasi zgjedhjet e...

Ambasadori gjerman Peter Zingraf në një intervistë nga Pogradeci, ka folur për situatën në PD dhe zhvillimet e fundit politike në vendin tonë. I pyetur...

Zingraf: Zgjatja e Vettingut, një votë për të ardhmen e Shqipërisë në BE!

Ambasadori i Gjermanisë në vendin tonë Peter Zingraf ka përshëndetur vendimin e Kuvendit, ku 118 deputetët votuan pro zgjatjes së mandatit për organet e...

Ambasadori gjerman thirrje qeverisë dhe opozitës: Të zgjatet mandati i organeve të Vettingut

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf i ka bërë thirrje partive shqiptare që të zgjatet mandati i Organeve të Vettingut. Ambasada gjermane ka publikuar...

Lajmet e fundit