Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

perfitime

A kishte përfitime financiare? Mediu tregon për muxhahedinët që pranoi Berisha dhe Rama

Ish-ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu, është shprehur mbrëmjen e sotme se nga strehimi i muxhahedinëve Shqipëria nuk ka pasur kurrë një përfitim ekonomik. Në një...

Përfitimet shëndetësore të limonit, si ndihmon në simptomat e diabetit

Kur bie fjala tek agrumet, limoni zë padyshim vendin e parë. Përveç përfitimeve të shumta shëndetësore, limoni mund të ndihmojnë në mbajtjen nën kontroll...

Përfitimet e vajit të dafinës, si ta përgatisni në kushte shtëpie

Vaji i dafinës është një nga vajrat më efikas për forcimin dhe mbrojtjen e organizmit, për dhimbjet muskulare, pasi pastron sistemin limfatik. Ky vaj shquhet...

Fasulet e zeza, përfitimet shëndetësore nga konsumimi i tyre

Korça është rajoni që po kultivon më shumë fasulen e zezë dhe e kanë lidhur më shumë se kurrë fatin e tyre me shijen...

Përfitimet shëndetësore të konsumimit të lëngut të boronicës

Boronica bën pjesë në frutat me kokrra, e cila është e pasur me antioksidantë. Veç kësaj, përmban minerale, vitamina, flavonoide, por megjithatë nuk është frut...

“Një kartë moderne”, Çuçi jep lajmin e mirë për të huajt me leje qëndrimi në Shqipëri: Do të përfitojnë shërbime në e-Albania, 30 ditë...

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi në një prej zyrat e aplikimit në Tiranë ka folur për lejet e qëndrimit të shtetasve të huaj në...

‘Nga dietat dhe kalimet pa doganë te puna e bashkëshortëve’, DEPUTETËT e Kuvendit flasin hapur: Familja, profesioni i parë dhe ku i kanë çuar...

Instituti i Studimeve Politike ka bërë një anketim me deputetët e Kuvendit të Shqipërisë. Anketimi është realizuar lidhur me kualifikimin...

Lajmet e fundit