Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

pensilvani

E HABITSHME/ Makina “fluturon” mbi çati, mbetet e varur në katin e dytë të një shtëpie

Një aksident surreal që të kujton skenat e filmave në Hollywood, ka përfshirë një shofer në Pensilvani. Makina e tij ka sfiduar gravitetin, teksa u...

Shpërthim në një fabrikë çokollate në Pensilvani, 5 të vdekur dhe 6 të zhdukur

Një shpërthim në një fabrikë çokollate në Pensilvani ka vrarë të paktën pesë persona dhe ka lënë gjashtë të zhdukur ndërsa ekipet e shpëtimit...

Joe Biden kthehet në Pensilvani për të mbështetur kandidatin Fetterman dhe demokratë të tjerë

Nëse gjëja më e çmuar e një presidenti është koha, nuk ka vend më të vlefshëm politikisht për Shtëpinë e Bardhë këtë vit sesa...

Donald Trump kërkon rinumërim të votave, Autoriteti Shtetëror merr vendimin për Pensilvaninë

Autoritetet Shtetërore të Pensilvanisë i kërkuan një gjykatësi federal të hidhte poshtë një proces gjyqësor të ngritur nga Presidenti Republikan Donald Trump duke kërkuar...

Pezullohet numërimi i votave në Pensilvani, Gjykata merr vendimin pas kërkesës së Trump

Gjykata i ka dhënë të drejtë Donald Trump, pas kërkesës së tij për pezullimin e numërimit të votave të dërguara me postë në qarkun...

Donald Trump nuk tërhiqet: Fitore e madhe ligjore në Pensilvani

Presidenti amerikan Donald Trump nuk tërhiqet nga deklaratat e tij për të mos numëruar votat që vijnë pas ditës së votimit. ...

Lajmet e fundit