Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

PDK

Dhuna në Kuvendin e Kosovës, reagon PDK: Zv.kryeministri Bislimi goditi i pari

Partia Demokratike e Kosovës, ka reaguar lidhur me situatën e ditës së sotme gjatë seancës së sotme plenare. Përmes një postimi zyrtar, PDK ka...

KQZ shpall rezultatin e zgjedhjeve në veri të Kosovës, dy komuna i fiton LVV, dy i merr PDK

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet për zgjedhjet lokale të 23 prillit që u mbajtën në katër komunat në veri të Kosovës, të...

VIDEO/ Hodhi para false drejt ambasadorit, arrestohet aktivisti i Partisë Demokratike në Kosovë

Aktivistët e Rinisë Demokratike në Kosovë në shenjë proteste kanë mbuluar me dinarë të printuar të Serbisë, ambasadorin e Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj,...

PDK i kërkon qeverisë të heqë barrikadat në veri: Po krijohet një realitet i ri, Policia të ndërhyjë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi kërkon nga autoritetet shtetërore që të heqin barrikadat në veri të vendit, pasi sipas tij, atje...

Partia Demokratike e Kosovës, bëhet anëtare e aleancës më të madhe të partive të liberale të Europës

Partia Demokratike e Kosovës është anëtarësuar në Aleancën e Liberalëve dhe Demokratëve të Evropës. Kështu ka bërë të ditur kryetari i kësaj partie, Memli...

“PD e ka kaluar shpesh vijën e kuqe me PDK”, Ndoka me tone të forta: Basha shiti kauzat që u ngritën, Sali Berisha është…

Kreu i PDK Nard Ndoka ka folur në lidhje me zgjedhjet e 14 majit 2023. Ai tha se Rama dhe Basha kanë dëmtuar pluralizmin...

Veliaj pret kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi: Veliaj, njeriu që ka krijuar modelin se si duhet të jetë një Kryetar Bashkie

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti dje në takim kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Kransniqi, me të cilin folën për...

KQZ regjistron “Shtëpinë e Lirisë” vetëm me LSI dhe PDK, MBETET JASHTË Sali Berisha me Komisionin e Rithemelimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar koalicionin “Shtëpia e Lirisë” vetëm me përbërjen e dy forcave politike, LSI dhe PDK. KQZ nuk e ka regjistruar...

LISTA E PLOTË/ Zgjedhjet lokale në Kosovë, humbje e rëndë për Vetëvendosjen, Lista Serbe kryeson me 10 komuna të fituara, rezultat surprizë i PDK-së

Pothuajse ka përfunduar numërimi i votave në të gjitha komunat e Kosovës në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Lëvizja Vetëvendosje ka arritur një humbje...

PDK nxjerr deklaratën me 23 pika pas zgjedhjes së kryetarit të ri

Partia më e madhe opozitare në Kosovë, PDK ka nxjerrë një deklaratë me 23 pika që duket se do të jenë udhërrëfyesi i të...

Lajmet e fundit