Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
45 %
1kmh
0 %
Pre
33 °
Sht
33 °
Die
25 °
Hën
31 °
Mar
31 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

PDIU

Hapet një kuti votimi e Mallakastrës për Këshillin Bashkiak, PDIU “rrëmben” një mandat pas rinumërimit

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS) vendosi të hapë një kuti në Mallakastër pas kërkesës së PDIU. PDIU disa ditë më parë kishte bërë kërkesë...

Zgjedhjet e 14 majit, pas kërkesës së PDIU, KAS vendos të hapë një kuti votimi të Mallakastrës

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS) ka vendosur të hapë një kuti në Mallakastër pas kërkesës së PDIU. PDIU disa ditë më parë kishte bërë...

PDIU ankimon në KAS rezulatet për Këshillin Bashkiak në Librazhd: Është tjetërsuar vota

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU) ka ankimuar në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve rezultatet për Këshillin Bashkiak në Librazhd, duke pretenduar se është...

Braktisi emisionin pas debateve të ashpra, Shpëtim Idrizi sqaron: Ika në shenjë proteste ndaj Babaramos e kurthit mediatik! I kërkova të ndërhynte por ai...

Kreu i PDIU Shpëtim Idrizi  ka sqaruar arsyen e largimit të tij mbrëmjen e djeshme nga  studio e emisionit të gazetarit Ilir Babaramo. Pas debateve...

Ish-deputetja e PD, Lajla Përnaska do të kandidojë për Bashkinë e Tiranës nën logon e PDIU-së

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka njoftuar zyrtarisht se kandidate për Kryetare Bashkie në Tiranë do të jetë ish deputetja e Partisë Demokratike Lajka...

“PDIU do të dalë më vete në zgjedhje”, Shpëtim Idrizi: PD dhe opozita duhet të jenë bashkë

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi foli për zhvillimet politike në vend, duke u shprehur se ka pasur një politike të ndezur, por shumë pak...

Mesila Doda: PDIU do garojë e VETME në zgjedhjet lokale

Deputetja e PDIU-së, Mesila Doda, ka deklaruar mbërmjen e sotme se partia e saj do të garojë e vetme në zgjedhjet lokale të 2023. Ajo...

Nuk ishte në takimin e aleatëve me Berishën, Shpëtim Idrizi nuk i mbyll derën as maxhorancës për zgjedhjet vendore: Jemi të hapur dhe po...

Kryetari i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar sot një takim me presidentin Bajram Begaj në kuadër të caktimit të...

Vizita e Niko Dendias në Shqipëri, reagon PDIU: Qeveria të diskutojë për çështjen Çame, heqjen e ligjit të luftës dhe për njohjen e Kosovës...

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias do të vizitojë sot Shqipërinë, në lidhje me këtë ka reaguar edhe Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

FOTO/ Tirana mbushet me postera kundër Vangjel Dules: Para se të votosh numrin 11, mendo për Çamërinë! Mendo për jugun e Shqipërisë

Qytetarët e Tiranës kanë dalë kundër kandidimit të Vangjel Dules, pasi kryeqyteti është mbushur me postera kundër kryetarit të PBDNJ-së.“Para se të votosh Nr.11,...

Lajmet e fundit