Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

PD

Deputeti PD kërkon interpelancë me Ramën: Të shpjegojë qëndrimet e tij ndaj Kosovës

Deputeti i PD, Kreshnik Çollaku ka kërkuar një interpelancë në Kuvend me kryeministrin Edi Rama në lidhje me situatën në veri të Kosovës. Në një...

“Mbështesim luftën kundër krimit”, Basha: Përpjekjet e krimit për të shënjestruar SPAK, do dështojnë

Kreu i PD, Lulzim Basha me anë të një postimi në rrjetet sociale shpreh mbështetjen ndaj SPAK dhe luftës së saj ndaj kundër krimit...

Raporti i OSBE për zgjedhjet e 14 majit, deputeti i PD: Rama i ka kthyer zgjedhjet 20 vite prapa

Deputeti i PD, Oerd Bylkbashi ka thënë se raporti i ODIHR për zgjedhjet e 14 majit është një ndër raportet “më të zeza” në...

Rritjen e pensioneve me 8.6%, ironia e Dash Sulës: Lëmoshë! As edhe një kafe nuk mund ta pinë

Në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Ministrave u miratua vendimi për indeksimin e të gjitha kategorive të pensioneve në masën 8.6%. Kështu, të gjitha...

Bardhi propozon miratimin e një Rezolute për Kosovën: Kuvendi ta mbështesë

Kryetari i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi ka reaguar pasi Kuvendi i Kosovës miratoi sot Rezoluën që kërkon hetim ndërkombëtar ndaj Serbisë për...

Basha përjashtoi 11 deputetët demokratë, Bardhi: Merreni me të qeshur çdo gjë që bën ai! Kërkesa ime për kolegun

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar pas vendimit të marrë nga kreu i kësaj force politike, Lulzim Basha, lidhur...

Lulzim Basha “pastron” partinë, përjashton 11 deputetët që mbështesin Berishën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përjashtuar nga Grupi Parlamentar i kësaj force politike 11 deputetë demokratë, të cilët janë mbështetës të ish-kryeministrit...

Basha pret reporterët e KE, prezanton paketën e hartuar nga PD: Politikë e pastër

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur sot në zyrat e PD, reporterët e Këshillit të Evropës. Basha ka njohur të deleguarit e KE,...

Bardhi dhe Tabaku bëhen bashkë, takojnë përfaqësuesit e Këshillit të Europës

Deputeti i PD-së, Gazment Bardhi dhe Kryetarja e Komisionit të Integrimit Jorida Tabaku kanë zhvilluar ditën e sotme një takim përfaqësuesit e Këshillit të...

Basha i shkon në shtëpi mbështetësit të tij: PD do t’u ofrojë shqiptarëve një model të ri

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nisur një tur takimesh, derë më derë me qytetarët. Ai ka zhvilluar këtë mbrëmje një tjetër takim...

Lajmet e fundit