Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

pavaresi

Zyrtari amerikan: Biden duhet të bindë Ukrainën që të njohë pavarësinë e Kosovës

Profesori dhe zyrtari amerikan, Edward Joseph thotë se ekipi dhe presidenti i SHBA, Joe Biden duket të bindin Ukrainën që të njohë pavarësinë e...

“Vijnë këtu të dëshpëruar dhe vetëm me rrobat e trupit”, gazetari “shpërthen” ndaj shqiptarëve në Londër: Për festën e Pavarësisë bllokuan trafikun, ngasin makina...

Britanikët, politikanë dhe gazetarë kanë shpërthyer ndaj shqiptarëve në Londër, të cilët festuan për 28-29 nëntorin, festën e Pavarësisë dhe të Çlirimit. Gazetari Mark Steyn...

Flutura Açka publikon foton e vjetër me djalin, i uron Shqipërisë Pavarësinë: Secili feston sipas mënyrës së tij

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, ka zgjedhur që Shqipërisë t’ja urojë ditën e Pavarësisë në një mënyrë mjaft prekëse. Në llogarinë e saj në...

110 vjetori i Pavarësisë, Edi Rama mbërrin në Vlorë, krah tij Albin Kurtin, Presidentët Osmani e Begaj

Liderët e shtetit të Shqipërisë dhe Kosovës ndodhen në Vlorë, në qytetin ku më 28 nëntor 1912, Isamil Qemali ngriti flamurin shqiptar dhe shpalli...

Blinken uron 110 vjetorin e Pavarësisë: SHBA e nderuar të punojë me Shqipërinë, bashkë vijojmë luftën kundër korrupsionit

Sekretari i Shtetit i SHBA, Antony J. Blinken ka përcjellë një mesazh për 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Në mesazhin e Blinken të publikuar...

“110 vite më parë themeluan shtetin”, Meta për 28 Nëntorin: Përulemi para veprës së Ismail Qemalit dhe Etërve të Pavarësisë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përcjellë një mesazh për 28 Nëntorin, ditës së pavarësisë së Shqipërisë. Meta me anë të një postimi...

110 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, “Google” vishet kuqezi

Sot më 28 Nëntor, Shqipëria feston 110 vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë. Për këtë motori më i madh i kërkimit në botë “Google” ka zgjedhur...

28 Nëntor, Shqipëria feston 110 vite nga shpallja e Pavarësisë në Vlorë

28 Nëntori, Shqipëria feston sot 110 vjetorin e Pavarëisë. Kjo datë është historikisht e veçantë për shqiptarët në të gjithë botën pasi shënon dy...

Në vigjilje të 110-vjetorit të Pavarësisë, Begaj takohet me nipin e Ismail Qemalit

Presidenti Bajram Begaj është takuar ditën e sotme me Nedim Vlorën, nipin e Ismail Qemalit, themeluesit të shtetit shqiptar dhe figurës qendrore të shpalljes...

Gjykata e Lartë britanike vendos: Skocia nuk mund të mbajë një referendum të dytë për Pavarësi

Gjykata e Lartë e Britanisë së Madhe sapo ka marrë vendimin se parlamenti skocez nuk mund të ndërmarrë një nismë të dytë referendare për...

Lajmet e fundit