Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
1.5kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

paund

Arrestohet 30-vjeçari në Portin e Durrësit, kapet me rreth 100 mijë paund të padeklaruara (EMRI)

Një shtetas shqiptar është arrestuar këtë të shtune në Portin e Durrësit pasi u kap me 100 mijë e 460 paund të padeklaruara. Në kuadër...

Kapen mijëra euro dhe paund në Durrës dhe Rinas

Policia Kufitare në kuadër të operacionit të koduar “Fluksi 2”, ka arritur të sekuestrojë 82 550 euro në Portin e Durrësit dhe 12 820 në Rinas. Sipas...

30 mijë paund për një martesë të rreme me nëna beqare, skema e trafikantëve të emigrantëve në “Tik-Tok”

Martesat e falsifikuara me djem e vajza po promovohen në platformën e rrjeteve sociale nga trafikantët e njerëzve në Britaninë e Madhe. Emigrantët shqiptarë që...

Anglezi dhe italiani kapen me 40 mijë paund në Rinas, arrestohet 57-vjeçarja me letra të falsifikuara

Dy persona janë proceduar në Rinas dhe një tjetër është arrestuar për vepra të ndryshme penale. Bëhet me dije se janë proceduar një shtetas anglez...

150 mijë euro dhe 164 mijë paund të fshehura në kabinën e kamionit, arrestohet shoferi në Portin e Durrësit

Një sasi e madhe parash të padeklaruara që vinin nga Italia janë gjetur të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Bëhet me dije...

Me mijëra paund në trup, Policia zbulon të riun duke hyrë në Aeroportin e Rinasit (FOTO)

Një i ri nga Elbasani është proceduar penalisht nga Policia Kufitare në Rinas, pasi kishte mbushur trupin me mijëra paund me qëllim mosdeklarimin e...

EMRAT/ Kanabis dhe mijëra paund në makinë, arrestohet shqiptari në Angli

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë në Angli pasi është kapur me kanabis dhe mijëra paund. Një pranga ka rënë Florjant Buzali 35...

Tentoi të kalonte 17 mijë paund të padeklaruara në Rinas, procedohet penalisht shqiptari

Shërbimet e e Policisë Kufitare në Rinas kanë sekuestrohen 17 420 paund të padeklaruara. Shuma e parave i përkiste shtetasit shqiptar me iniciale  D. H.,...

Ankand për të ndihmuar Ukrainën, xhaketa ushtarake ikonë e presidentit Zelensky shitet në Londër për mijëra paund

Xhaketa ikonë ushtarake e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky është shitur për 90,000 paund në një ankand për mbledhjen e fondeve për Ukrainën e shkatërruar...

4 mijë paund dhe thikë në makinë, arrestohet shqiptari që përdorte 3 emra në Britaninë e Madhe (FOTO)

Një emigrant shqiptar me tre identitete të ndryshme është arrestuar nga policia britanike, pasi u kap duke transportuar para droge nga Devon. Bëhet fjalë për...

Lajmet e fundit