Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

pasaporta shqiptare

Shitja e pasaportës shqiptare te huajt që duan të investojnë, ngre shqetësime të sigurisë

Qeveria shqiptare avancoi një ide të vjetër të kryeministrit Edi Rama për të shitur pasaportën shqiptare për shtetas të huaj dhe të pasur që...

Këto janë pasaportat më të fuqishme në botë, ja ku renditet Shqipëria

Japonia, Singapori dhe Koreja e Jugut kanë pasaportat më të fuqishme ndërsa bota vazhdon të rikuperohet nga Covid-19, duke përmbysur renditjen e para pandemisë...

Sportistja italiane dhe familja e saj pajisen me pasaportën shqiptare, Çuçi: Do garojë për flamurin kuqezi

Ministri i Brendshëm Blendi Çuçi ka bërë me dije se sportistja e re italiane, Lara Colturi, është pajisur me pasaportën shqiptare, të cilën ia...

100 mijë lekë për ta marrë, por sa duhet të paguash për të lënë nënshtetësinë shqiptare

Për të fituar shtetësinë shqiptare mjafton një tarifë prej 10 mijë lekësh të reja (100 mijë lekë të vjetra), ndërkohë që për ta lënë...

Merrnin pasaportat e shqiptarëve në Itali dhe i firmosnin në Shqipëri, 2 të arrestuar në Portin e Durrësit, kapen patenta dhe karta identiteti rumune...

Dy persona janë arrestuar nga Policia, pasi në Portin e Durrësit në një autobus që do të udhëtonte drejt Italisë, janë gjetur leje drejtimi,...

Shumë e lehtë të marrësh nënshtetësinë shqiptare! Publikohet ligji i ri

Ministria e Brendshme publikoi sot projektligjin për marrjen e shtetësisë shqiptare. Publikimi i ligjit të ri vjen katër pasi zv/ministrja e këtij dikasteri Rovena...

Këto 5 vende kanë nxjerrë në shitje pasaportat

Jeta po bëhet gjithmonë e më shumë e kushtueshme dhe  krahas shpenzimeve të luksit, si jahtet, avionët privatë, etj., të pasurit po priren gjithmonë...

Lajmet e fundit