Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

partite

Celibashi thirrje partive: Bëni publike burimin e parave, më shumë se 50% prej tyre nuk kanë adresë

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi në një deklaratë për mediat është shprehur se ka ardhur koha që shpenzimet dhe financat e partive në...

“Partitë t’i zgjidhin problemet paqësisht, po i monitorojmë”, ambasadori gjerman: Shtetet demokratike kanë nevojë për një opozitë korigjuese

Ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf, me rastin e Ditës Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, ka dhënë një mesazh duke thënë se Gjermania...

Turqi, sfida kundër Erdogan, partitë opozitare marrin vendimin e rëndësishëm

Zgjedhjet e parakohshme elektorale të kërkuara prej Presidentit Turk Recep Tayyip Erdogan, kanë nxitur një pjesë të deputetëve nga partitë opozitare që të bëhen...

Rama i vë “shkelmin” partive të vogla, ja si reagojnë ato (Foto)

Gjatë fushatës për zgjedhjet e 25 qershorit, kryeministri i vendit ka përdorur shpesh shprehjen “makinë me një timon”, për të treguar se PS do...

KQZ ndan milionat për partitë politike për zgjedhjet e 18 qershorit, diferencë e madhe e shumës mes PS dhe PD

290 milion lekë është fondi që buxheti i shtetit ka vënë në dispozicion të partive politike për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. ...

LSI, Luan Rama kërkon angazhimin e PS-PD për reformën zgjedhore: Jo vetëm vullnet, është testi i radhës

Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar nga partitë politike që të angazhohen seriozisht në realizimin e reformës zgjedhore. Duke folur në...

Partitë njihen me vendimin e ‘Venecias’, përgjigjja zyrtare për vetting-un vjen më 9 dhjetor

Partitë politike në Shqipëri janë njohur sot me përgjigjen e Komisionit të Venecias për ligjin e vetting-ut, si pjesë e paketës për reformën në...

Zbulohet data dhe vendi ku do bëhet publike partia e Ben Blushit

Deputetët Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi janë shumë pranë bërjes publike të partisë më të re, pas largimit nga Partia Socialiste. ...

Histori me parti e kryetar partie!

Nga Arian Galdini Sa turp me vjen. Po po, me vjen shume turp qe me duhet te pranoj e them se...

Lajmet e fundit