Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

partia socialiste

Pas videos erotike të Safet Gjicit, Këshilli Bashkiak mban mbledhjen e parë, kush do të jetë kryebashkiaku i përkohshëm

Këshilli Bashkiak i Kukësit ka zhvilluar ditën e sotme mbledhjen e parë pas publikimit të videos erotike në ambientet e Bashkisë, të ish-kryebashkiakut Safet...

Rama vlerëson drejtësinë e re, por thotë se brenda saj ka “boshllëqe dhe detaje të neveritshme”

Kryeministri Edi Rama thotë se reforma në drejtësi ka boshllëqe, “gjymtyrë që rrijnë keq” por edhe “detaje të neveritshme”. Deklaratën, Rama e bëri gjatë fjalës...

32-vjetori i Partisë Socialiste, Rama: Kundërshtarët i kemi mundur 8 herë! Duhet të formojmë një komunitet të ri politik

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka mbajtur i pari fjalën hapëse në ceremoninë e organizuar në ditën e themelimit të kësaj force politike....

Rama foto “LIVE” nga selia e PS: Superskuadra që projekton rezultatet me baza shkencore, ndërsa të tjerët paralajmërojnë fitoret duke parë filxhanin e dëshirave...

E teksa procesi i numërimit të votave vijon në të gjithë vendin, kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto “live” nga ambientet e selisë...

Andi Bushati e Adriatik Lapaj përplasen në studio, analisti i nxjerr krahun: Naaa, ua futën me protestat, mbetët 100 vetë

Pas shpalljes së rezultatit në tre bashkitë e Kamzës, Elbasanit e Vorës me rezultate bindëse të Partisë Socialiste, në studion e Euroneës ka filluar...

Rezultatet e sondazhit për 4 bashkitë e Qarkut Dibër, Rahim Spahiu kryeson mbi dy kandidatët e opozitës

Sipas sondazhit të publikuar nga Newsbomb.al edhe bashkitë e qarkut të Dibrës nuk pritet të rezervojnë supriza për zgjedhjet e 14 Majit. Qytetarët dhe...

Akademia sportive që sjell Manchester City në Durrës jehonë në gjithë rajonin, Sako: Do vazhdojmë transformimin e qytetit

“Objektivi ynë është transformimi i mëtejshëm i qytetit dhe së bashku me ju do ta arrijmë këtë gjë. Kështu është shprehur kryebashkiakja e Durrësit...

Debat dhe batuta për asfaltin elektoral, analisti: Veliaj ka 8 vite, pse u kujtua tani? Gjiknuri: Ka radhë puna!

Në kryeqytet ka nisur shtrimi me asfalt i dhjetra akseve rrugore që për vite me radhë kanë qenë makth i banorëve. Të shumtë janë...

Partia Socialiste nën “ethet” e fushatës, Edi Rama mbledh sot Kryesinë, në tre qarqe u besohet të njëjtëve emra

Kryesocialisti Edi Rama do të mbledhë sot Kryesinë e Partisë Socialiste, organi më i lartë drejtues i një force politike, për të diskutuar për...

KQZ u ndalon socialistëve pesë aktivitete shtetërore: Kanë qëllime elektorale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka ndaluar socialistëve organizimin e pesë aktiviteteve shtetërore, pasi ka konkluduar se mund të përdoren për qëllime elektorale. Ndalimi është...

Lajmet e fundit