Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Partia e Lirise

Emri Vata kandidon me “BF” në Kukës, por KQZ njeh Metën dhe Nard Ndokën, jo Berishën

Emri Vata, kandidati i opozitës dhe Rithemelimit të Sali Berishës për Bashkinë e Kukësit, do të regjistrohet për zgjedhjet e 24 shtatorit nën siglën...

Zgjedhjet në Bashkinë e Kukësit, KQZ njeh Lulzim Bashën si kryetar legjitim të PD

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka njohur Partisë Demokratike për t'u regjistruar si subjekt zgjedhor në zgjedhjet e pjesshme të Kukësit. Komisioneri Ilirjan Celibashi...

Monika Kryemadhi foto me Metën buzë detit, “vulos” aludimet për pushime luksi në Greqi

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka ndarë këtë të hënë një fotografi me bashkëshortin, politikanin Ilir Meta. Ajo shkruan se ndodhen në...

Demokratët kërkojnë bashkim me Bashën, Berisha: Ai është peng i Ramës, në zgjedhjet e Kukësit do shkoj me Partinë e Lirisë

Ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për mediat i ka dhënë fund njëherë e mirë polemikave se mes tij dhe kreut të Partisë së...

KQZ miraton rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, opozita votoi kundër

Komisioni Rregullator në Komisionin Qendor të Zgjedhjeve miratoi sot rezultatin e zgjedhjeve të 14 Majit, ku Partia Socialiste fitoi shumicën e bashkive në vend. Me...

Raporti i DASH për investimet, Ilir Meta ngre alarmin: Shqipëria në rrezik falimentimi

Ilir Meta ka reaguar për raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit në lidhje me klimen e investimeve në vend. Kryetari i Partisë së Lirisë...

Petrit Vasili paraqitet në SPAK

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili është paraqitur paraditen e kësaj të premteje në ambientet e Prokurorisë së Posaçme. Ai është parë të...

Këshilltarët e Tiranës padi në Gjykatën Administrative: Të shpallet i pavlefshëm mandati i Erion Veliaj!

Këshilltarët bashkiakë të Tiranës kanë depozituar një padi në Gjykatën Administrative në kryeqytet dhe kërkojnë shpalljen të pavlefshëm të mandatit të kryetarit Erion Veliaj....

Meta: Ne do bëjmë gjithçka, por edhe qytetarët duhet të protestojnë nëse duan të jetojnë të lirë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, në një deklaratë për mediat është pyetur lidhur me thirrjet e ish-kryeministrit Sali Berisha për protesta. Meta tha...

Petrit Gjoni jep dorëheqje nga kreu i PL në Lezhë: Jam i hapur për bashkëpunim me çdo forcë politike

Kryetari i Partisë së Lirisë Dega Lezhë, Petrit Gjoni njofton se ka dhënë dorëheqje nga ky post si dhe nga çdo pozicion politik që...

Lajmet e fundit