Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

partia demokratike

Bashkia e Matit i jep 770 milionë lekë kompanisë së ish-deputetit të PD

Rikonstruksion i plotë i shkollës së mesme “Pjetër Budi” në Burrel do t'i kushtojë buxhetit të shtetit plot 770 milionë lekë. Tenderi është fituar...

Grupimet në PD, Bardhi: Dështuam të largojmë Sali Berishën, Basha është në rrugën e tij

Gazment Bardhi ka pranuar mbrëmjen e sotme se demokratët dështuan të largonin Sali Berishën nga Partia Demokratike, dy vite më parë kur Lulzim Basha...

25 vjet nga vdekja e Azem Hajdarit, Rudina mesazh Berishës dhe Bashës: Lini mënjanë përçarjen dhe lakminë për pushtet

Ish-deputetja Rudina Hajdari ka shkruar sot një mesazh, në 25 vjetorin e vdekjes së babait të saj, Azem Hajdari. Pas ceremonisë në Varrezat e...

Deklarata konfuze e Gazment Bardhit: Mbështes Amerikën për non-gratën, por mes Ramës dhe Berishës zgjedh Saliun

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë konfuze lidhur me zhvillimet e fundit brenda Partisë Demokratike. Ai ka...

 Basha, të shtunën Këshill Kombëtar! Pritet të zgjidhet struktura drejtuese e PD

Partia Demokratike zyrtare do të zgjedh këtë të shtunë strukturën e saj drejtuese. Lajmi është bërë i ditur përmes një postimi në rrjetet sociale...

Ishte në tryezën e pajtimit, Gjekmarkaj “sulmon” Berishën: Epoka jote për kryeministër ka marrë fund

Deputeti demokrat Agron Gjekmarkaj ka folur pas përfundimit të mbledhjes së mbajtur ditën e sotme me kërkese të kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë...

Zgjedhjet në Bashkinë e Kukësit, KQZ njeh Lulzim Bashën si kryetar legjitim të PD

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka njohur Partisë Demokratike për t'u regjistruar si subjekt zgjedhor në zgjedhjet e pjesshme të Kukësit. Komisioneri Ilirjan Celibashi...

Nikolla njohu Bashën, Bardhi: Ta harrojë PS që do zgjedhë kreun e grupit të PD-së; kryeparlamentarja: Po bëheni qesharakë

Gazment Bardhi ka marrë fjalën e tij në Kuvend pasi kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla njohu Lulzim Bashësn si kreun e Grupit Parlamentar të...

PD e përçarë, Gjekmarkaj: Po gatiten ti vërtiten njëri-tjetrit, po harrojnë betejën me pushtetin

Deputeti Agron Gjekmarkaj, ka komentuar situatën brenda Partisë Demokratike. Përmes një postimi në rrejtet sociale Gjekmarkaj shkruan se prej dy vitesh demokratët po i kërkojnë...

Basha mbledh Kryesinë e PD, deputetët që marrin pjesë, grupi i Bardhit bojkoton takimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzm Basha ka mbledhur këtë të mërkurë kryesinë e PD. Në këtë mbledhje do të shqyrtohet statuti i ri të...

Lajmet e fundit