Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Parlamenti Europian

VIDEO EMOCIONUESE! I riu i ulet në gjunjë dhe i propozon të dashurës në Parlamentin Europian

Ishte dashuria dhe jo grindjet politike, ajo që mbushi dhomën e Parlamentit Evropian të enjten, kur  një i ri u ul në gjunjë për...

Jorida Tabaku në Parlamentin Evropian, zbardh takimet mbi Procesin e Berlinit

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku ka zhvilluar takime me disa zyrtarë europianë në Parlamentin Evropian. Takimet janë zhvilluar në kuadër të një konferencë mbi Procesin e...

PE miraton amendamentin grek për lirimin e Fredi Belerit

Është miratuar nga Parlamenti Europian këtë të mërkurë, amendamenti grek për lirimin e kryetarit të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri i cili është në...

Eva Kaili rikthehet në Parlamentin Europian pas lirimit nga burgu

Eurodeputetja Eva Kaili është rikthyer në Parlamentin Europian, pasi ka qenë e arrestuar për korrupsion dhe pastrim parash. Avokati i saj, Michalis Dimitrakopoulos ishte i...

Presidenca Hungareze në dyshim, mblidhet Parlamenti Europian

Parlamenti Europian do vendosë këtë të enjte mbi aftësinë e Hungarisë për rolin e presidences europiane. Pas vitesh diskutime të njëpasnjëshme mbi problemet në kontekstin...

Parlamenti Evropian: Rusia shfrytëzon Serbinë për ndërhyrje në Ballkanin Perëndimor

Komiteti i Posaçëm për Ndërhyrjet e Huaja i Parlamentit Evropian, tha të mërkurën se Rusia shfrytëzon ndikimin e saj në Serbi në përpjekje për...

Tabaku në Parlamentin Europian takon David McAllister, ja për se diskutuan

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka marrë pjesë sot në mbledhjen e zhvilluar për raportin për Shqipërinë në Parlamentin Europian. Tabaku është takuar me...

Varhelyi harron mikrofonin ndezur në Parlamentin Europian, dëgjohet teksa i quan eurodeputetët “idiotë”

Skandal në Parlamentin Europian, kështu e kanë quajtur një grup eurodeputetësh ngjarjen e ndodhur së fundmi ku Komisioneri i BE-së, Oliver Varhelyi është dëgjuar...

Skandali i korrupsionit në Parlamentin Europian, Rama: Më vjen keq, por karma është një kur*ë

Në panelin Zgjerimi i Horizonteve Europiane gjatë Forumit të Davosit, kryeministri Edi Rama është pyetur në lidhje dhe me skandalin e fundit që ka...

Skandali i korrupsionit në Bruksel, Presidentja e PE-së: Do ta çrrënjosim të keqen, Eva Kailin e kam shkarkuar nga çdo detyrë

Presidentja e Parlamentit Europian, Roberta Metsola, gjatë fjalës së tij në PE ka folur sërish lidhur me arrestimin e nënpresidentes, Eva Kaili, e cila...

Lajmet e fundit