Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

parlament

10 vite burg për gratë që shkelin kodin e veshjes në Iran

Parlamenti i Iranit ka miratuar projektligjin e diskutueshëm që do të rrisë dënimet me burg dhe gjobat për gratë dhe vajzat që shkelin kodin...

Shqiptari gati të shkruaj historinë, garon për deputet në Parlamentin e Zvicrës

Shqiptari Përparim Avdili po synon një ulëse deputeti në nivel nacional në Parlamentin e Zvicrës, si kandidat i Partisë Liberale. Ai prej vitesh është...

Mal Galceran, deputetja e parë me sindromën “down”

Mal Galceran do të bëhet zyrtarisht personi i parë i parë me sindromën down që do të ketë një vend në parlamentin e Spanjës....

Agron Duka: S’ka opozitë, ka mazhorancë të mbytur nga skandalet, është koha e partive tona “të vogla”

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka thotë se vendi nuk ka opozitë dhe se partitë e vogla duhet të marrin më shumë përgjegjësi...

Politologu Afrim Krasniqi: Pritshmëritë e sesionit të ri parlamentar

Nga Afrim Krasniqi: Pritshmëritë e sesionit të ri parlamentar Deputeti më i votuar në zgjedhjet parlamentare të prillit 2021 në vendin që pretendon të bëhet...

Japin dorëheqje ministrat e BDI-së në qeverinë e Maqedonisë së Veriut

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka bërë të ditur sot se ministrat e partisë së tij japin dorëheqje nga postet qeveritare,...

Parlamenti i Ukrainës miraton legalizimin e kanabisit

Parlamenti i Ukrainës ka dhënë miratimin fillestar për një projektligj për legalizimin e kanabisit mjekësor, raporton Kyiv Post . Ligji duhet ende të kalojë një lexim të...

“Kush po e kërcënon Ramën?” Edi Paloka: Sot, rrugët rreth Parlamentit ishin mbushur me gardistë

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka thotë se rreth Kuvendit janë shtuar forcat e sigurisë dhe gardistëve, gjë që sipas tij nu kishte ndodhur...

Prokuroria nis hetimet pas dhunës në Kuvendin e Kosovës

Prokuroria e Kosovës ka nisur hetimet për përleshjet në Kuvendin kosovar ditën e sotme. Mësohet se nën hetim të autoriteteve janë vënë deputetët e...

Braçe ofendoi Bardhin, Luan Baçi: Ne s’kemi ardhur t’ju çajmë t*****, të merren masa

Deputeti demokrat Luan Baçi ka kërkuar marrjen e masave të menjëhershme ndaj deputetëve të mazhorancës të cilët përdorën fjalor banal ditën e sotme gjatë...

Lajmet e fundit