Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

parashikimi

Java me mot të paqëndrueshëm dhe shtrëngata në gjithë vendin

Vendi ynë do të jetë këtë javë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme me masa ajrore të lagështa. Moti do të jetë...

“Vapa mbytëse” rikthehet në vend, mësoni si do jenë temperaturat për ditët në vjim

Për javën që presim përpara vendi ynë por edhe një pjesë e madhe e europës do të përjetojë një tjetër valë të nxehti. Moti për...

“Ferr” në Elbasan, Berat dhe Gjirokastër, çfarë pritet të ndodhë në ditët në vijim

Prej ditësh vendi ynë po përballet me temperatura ekstremisht të larta. Sipas meterologëve ditën e sotme termometri shënon 42 gradë Celsius në disa qarqe...

Diell dhe rrebeshe shiu, moti vjen me surpriza këtë javë

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet përsëri nga kushte të paqëndrueshme atmosferike. Në këtë mënyrë për ditën e Hënë dhe të...

Stuhi dhe reshje të dendura shiu, ja si do të jetë moti për ditët në vijim

Edhe për javën që presim përpara vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikmin e kushteve atmosferike kryesisht të paqëndrueshme. Në këtë mënyrë duke...

Dita nis me diell, por çfarë surprizash ka moti për ditën e sotme

Orët e parë të ditës do të jenë në dominimin e motit të qëndrueshëm duke sjellë në Shqipëri kthjellime dhe kalime vranësirash, më të...

Moti bën ndryshimin e menjëhershëm, çfarë ndodh me temperaturat ditën e enjte

Gjatë ditëve të fundit vendi ynë ka qenë nën ndikimin e reshjeve të shiu dhe borës në zonat malore. Një ulje të ndjeshme të...

Moti bën kthesën e papritur, ja parashikimi i motit për ditët në vijim

Rreth javës që presim përpara moti mbi vendin tonë bënë një “kthesë” të fortë ndikuar nga kalimi i një fronti të ftohtë atmosferik me...

Orë me diell dhe reshje shiu, mësoni si do të jetë moti 5 ditët e ardhshme

Për javën që presim përpara vendi ynë do të vijojë te jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme për shkak të masave ajrore...

Reshje dëbore dhe temperatura në -10°C, mësoni si do të jetë moti sot

Ditën e sotme reshjet e dëborës pritet të përfshijnë zonat Verilindore të territorit. Reshjet e dëborës të pasuara nga ulja e ndjeshme e temperaturave...

Lajmet e fundit