Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

parashikim

“Mund të parashikoj të ardhmen”, arrestohet 43-vjeçarja në Krujë që mashtronte dhe merrte para nga qytetarët

Një grua ka rënë në prangat e policisë së Krujës, pasia akuzohet për mashtrim. Bëhet me dije se është arrestuar Elena Muhaxhiri, 43 vjeçe, banuese...

Vranësira dhe reshje shiu, ja si do të jetë moti sot

Ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe...

Parashikimi/ Europa do përjetojë një verë me nxehtësi ekstreme

Ndryshimet klimatike kanë sjellë ndikime në sitinën e verës duke shënuar temperatura ekstrem dhe reshje të pakta. Në vitin 2022, Evropa përjetoi verën më të...

Moti bën ndryshimin e menjëhershëm, çfarë ndodh me temperaturat sot

Gjatë ditëve të fundit vendi ynë ka qenë nën ndikimin e reshjeve të shiu dhe borës në zonat malore. Një ulje të ndjeshme të...

Parashikoi goditjen e fortë në Turqi, shkencëtari paralajmëron tërmetin e radhës

Studiuesi Frank Hoogerbeets ka arritur të parashikonte tërmetin që goditi mëngjesin e djeshëm juglindjen e Turqisë dhe Sirinë. Mirëpo ai ka ngritur një tjetër alarm,...

Parashikimi “i zi” i Myslym Murrizit për PD: Do të degdiset si mos më keq nëse emërohen njerëzit që lëpihen më shumë

Myslym Murrizi ditën e sotme ka folur mbi situatën politike në vend ku ka listuar disa arsye dhe mënyra se si Partia Demokratike duhet...

Uragani Ida forcohet, erërat arrijnë në 185 km në orë, sinoptikanët: Është shumë i rrezikshëm

Uragani Ida mori përmasat e një stuhie të kategorisë 4 këtë dielë me erëra që arrinin 185 km / orë, sipas Qendrës Kombëtare të...

Bizneset mes dy ekstremeve, si e parashikojnë 2019-ën

Si e presin ecurinë e aktivitetit sipërmarrjet kryesore në vend. Cilat janë parashikimet sipas sektorëve, nga optimizmi i industrisë minerare e asaj të metaleve...

Rikthehen shirat, ja si pritet të jetë fundjava

Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë gjatë kësaj fundjave në venin tonë. Dita e sotme vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare,...

The Simpsons parashikon saktë një tjetër ngjarje, në Lojërat Dimërore (Video)

The Simpsons, një prej filmave vizatimorë më të famshëm në botë është rikthyer sërish në vëmendje pas një tjetër parashikimi të suksesshëm. ...

Lajmet e fundit