Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

parajsa fiskale

Pandora Papers, flet gazetari që investigoi dokumentet: Me dhjetëra shqiptarë të regjistruar në parajsat fiskale

Gazetari Besar Likmetaj, i cili është një prej personave që ka investiguar dokumentet e rrjedhura të “Pandora Papers”, është shprehur se në parajsat fiskale...

Publikohen dokumente të reja për fshehjen e pasurisë nga udhëheqës botërorë

Në rrjedhjen e miliona dokumenteve financiare të njohura me emrin “Dokumentetet Pandora” që u publikuan të dielën, pretendohet lidhja mes udhëheqësve botërorë dhe pasurive...

Kush është Vasil Kallupi apo “Vasili i Vjenës” me miliona EURO në parajsa fiskale, LIDHJA me POLITIKANËT shqiptarë nga Nano, Meta e Fino

Vasil Kallupi është shqiptari i parë që u zbulua nga dokumentet e “Pandora Papers”, për shumat marramendëse të parave që qarkullojnë në parajsat fiskale. Sipas...

E BUJSHME/ Një POLITIKAN SHQIPTAR në PARAJSAT FISKALE, e zbulon “PANDORA PAPERS”, të përfshira edhe 13 kompani në vendin tonë

Miliona dokumente sekrete nga parajsat fiskale janë publikuar ditën e sotme në media, në atë që është rrjedhja më e madhe e dokumenteve të...

Pandora Papers: Dalin mbi 6 milionë dokumente sekrete në PARAJSA FISKALE, EKSPOZOHEN pasuritë e dhjetra LIDERAVE BOTËRORË! A ka shqiptarë?

Miliona dokumente sekrete nga parajsat fiskale janë publikuar ditën e sotme në media, në atë që është rrjedhja më e madhe e dokumenteve të...

Pandora Papers: Tony Blair ka fshehur një ndërtesë me vlerë 7.6 milion euro në parajsat fiskale, shmangu taksat

Rrjedhja më e madhe e dokumenteve nga parajsat fiskale zbulon se ish-kryeministri britanik Tony Blair, ka shmangur një shumë të konsiderueshme taksash. Ish-këshilltari i kryeministrit...

Gati projektligji, emrat e pronarëve të kompanive të regjistruara në parajsat fiskale do të bëhen publikë

Shqipëria do të krijojë, për herë të parë, Regjistrin e Pronarëve Përfitues. Kjo do të thotë që të gjithë ata që kanë aksione në...

PRITET VENDIMI/ BE do heqë Shqipërinë nga lista ‘gri’ e parajsave fiskale (CILAT JANË SHTETET E TJERA)

Shqipëria pritet të lerë listën gri të parajsave fiskale. Ky është vendimi që pritet të merret javën e ardhshme nga Bashkimi Europian, sipas prestigjozes...

Parajsat fiskale, 300 ekonomistë letër Britanisë, SHBA dhe të gjithë botës: I krijuat vetë, tani luftojini

Rreth 300 ekonomistë u kërkuan qeverive të të gjithë botës të punojnë së bashku për të bërë përparime të konsiderueshme kundër epokës së parajsave...

Lajmet e fundit