Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
64 %
2.6kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

Panama Papers

Ekzekutohet në atentat mafioz gazetarja që po hetonte “Panama Papers”

Asnjë grup apo person nuk e ka marrë përsipër atentatin. Presidentja malteze Marie-Louise Coleiro Preca bëri thirrje për ruajtjen e qetësisë. “Në këto...

Danimarka bëhet shteti i parë në botë që blen dokumente nga “Panama Papers”

Danimarka është bërë shteti i parë në botë që blen dokumente nga “Panama Papers”, rrjedhja më e madhe e informacioneve konfidenciale në histori. ...

Wikileaks publikon qindra e-maile, viktima të përdhunimit, homoseksual të fshehur dhe rekorde mjekësore

Një prej databazave më të mëdha në internet për publikimin e dokumenteve, kabllogrameve dhe e-maileve sekrete, Wikileaks, ka publikuar këtë herë qindra e-maile që...

Parajsat fiskale, 300 ekonomistë letër Britanisë, SHBA dhe të gjithë botës: I krijuat vetë, tani luftojini

Rreth 300 ekonomistë u kërkuan qeverive të të gjithë botës të punojnë së bashku për të bërë përparime të konsiderueshme kundër epokës së parajsave...

Dalin të gjithë emrat e përfshirë në “Panama Papers”, edhe nga Shqipëria

Të gjithë emrat e personave të përfshirë në rrjedhjen më të madhe të dokumentave nga një firmë “Offshore”, do të publikohen ditën e nesërme....

Edhe spiunët kanë përdorur Mossack Fonseca-n për të fshehur aktivitetet financiare

Gazeta gjermane "Süddeutsche Zeitung" raporton se agjentët e fshehtë dhe informatorët e tyre kanë përdorur gjerësisht shërbimet e kompanisë, si dhe kanë hapur kompani...

Lajmet e fundit