Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

pamjet satelitore

Imazhet satelitore para dhe gjatë luftës, shikoni si është shkatërruar qyteti strategjik ukrainas

Maxar Technologies ka publikuar imazhet satelitore të qytetit strategjik ukrainas të Soledar. Në këtë zonë janë duke u kryer luftime të ashpra mes forcave...

Pamjet satelitore: Grupi i mercenarëve rusë hap llogore antitank 2 km të gjatë, në Ukrainë

Një fortifikim pothuajse 2 kilometra është ndërtuar jashtë qytetit të pushtuar të Hirske, në Ukrainën lindore, tregojnë imazhet e reja satelitore nga Maxar Technologies. Fortifikimi...

Pamjet satelitore: Shikoni si po e çon Rusia në Siri drithin e vjedhur në Ukrainë

Pamjet satelitore kanë forcuar akuzat se Rusia po transporton sasi të mëdha të drithit të vjedhur në Ukrainë për regjimin e Bashar al-Assadit në...

Pamjet satelitore: Momenti kur anija ruse shmang me vështirësi raketën ukrainase

Një imazh i ri satelitor nga Maxar Technology tregon një sulm me raketa të enjten pranë ishullit të gjarpërinjve, në Ukrainën jugore. Dy shtëllunga...

Pamjet satelitore: Autokolona ushtarake ruse 64 km e gjatë, shpërndahet në zonat përreth kryeqytetit Kiev

Imazhet e reja satelitore të marra më herët të enjten tregojnë se autokolona ushtarake ruse në veriperëndim të Kievit që shtrihej më shumë se...

Lajmet e fundit