Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

pajisje elektronike

Zgjedhjet në Kukës më 24 shtator, KQZ teston pajisjet për identifikimin elektronik të votuesve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ditën e sotme ka nisur testimin e pajisjeve elektronike të identifikimit. Pajisjet po testohen për zgjedhjet e 24 shtatorit (e...

Hedhja e pajisjeve elektronike, Celibashi: U ndjeva i keqardhur dhe i inatosur kur pashë pamjet, por s’mund të eklipsohet puna e KQZ nga ai...

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se episodi me hedhjen në mënyrë të papërgjegjshme të pajisjeve elektronike të votimit, nuk mund...

Skandali ne Elbasan/ Pas votimit, pajisjet elektronike hidhen në makinë si të ishin plehra (VIDEO)

Pajisjet e votimit elektronik të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve janë hedhur në kamion pas përfundimit të votimit. Ajo ç’ka bie në sy është mënyra se...

Problemet me pajisjet elektronike, PS: KQZ t’u kërkojë falje votuesve që ikën pa votuar, ftoj qytetarët të rikthehen në QV

Partia Socialite përmes zëdhënëses Bora Muzhaqi ka kërkuar nga KQZ që t’u kërkojnë falje publike votuesve, të cilët u larguan pa votuar për shkak...

Tre orë nga nisja e votimit, Celibashi: Në 205 qendra, pajisja e identifikimit elektronik nuk funksionon

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka folur për procesin e zhvillimit të zgjedhjeve, teksa bëhen 3 orë nga nisja e saj. Celibashi u shpreh se...

Lajmet e fundit