Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

pagat

Manastirliu takim me strukturat e Ministrisë së Arsimit: Prioritet kryesor rritja e pagave të mësuesve

Ministrja e Arsimit  dhe Sporteve, Ogerta Manastirliu ka shprehur rëndësinë e rritjeve të pagave të mësuesve duke thënë se do të jetë prioritet absolut. Manastirliu...

Pagat 900 euro në shtet, ja kur do ta përfitojnë rritjen mësuesit, mjekët dhe efektivët e Policisë

Qeveria ka përcaktuar kalendarin e rritjes së pagave në sektorin publik, sipas një vendimi që u mor më herët këtë vit nga Këshilli i...

Mbledhja e deputetëve të PD, votohet kundër rritjes së pagave të Kushtetutës

Shumica e deputetëve të PD po mbajnë një mbledhje me dyer të mbyllura këtë të mërkurë. Burime për mediet raportojnë deputetët do të votojnë...

Vendimi i Kuvendit për rritjen e pagave, ISP: Pa transparencë dhe konsultim në respekt të zgjedhësve

Instituti i Studimeve Politike (ISP), si organizatë që monitoron aktivitetin e deputetëve dhe të Kuvendit, njeh të drejtën e Kuvendit për të rishikuar hierarkinë...

Rama për rritjen e pagave të deputetëve: Nuk e votoj, të hyjë në fuqi kur të rritet për të gjithë! Po të doni rrogë...

Kryeministri Edi Rama ka folur në seancën e sotme foli për rritjen e pagavetë të administratës, deputetëve dhe ministrave, duke thënë se rritja do...

“A do t’ja kthejmë dinjitetin njerëzve për të jetuar?” Korreshi: Bëni llogaritë, ne marrim kaq dhe s’na del, po populli?

Deputeti demokrat, Saimir Korreshi gjatë mbledhjes së zhvilluar ditën e sotme në Komisionin e Ligjeve ka ngritur shqetësimin lidhur me pensionet dhe ndihmën ekonomikë...

Banka Botërore me superlativa për Shqipërinë: Boom Ekonomik, u rrit turizmi, shërbimet, pagat, u ul papunësia e u rritën kursimet e shqiptarëve në banka...

Banka Botërore i jep një notë pozitive ekonomisë së shqipërisë në raportin e publikuar ditën e sotme kur thotë se për vitin 2022 ekonomia...

Rama paralajmëron stuhinë e fuqishme në ekonomi, i bën thirrje sektorit privat për aleancë: Duhet të bëni një hap më shumë, jemi në luftë...

Kryeminsitri Edi Rama gjatë fjalës së tij në formunin tre ditor të Ekonomisë  ka paralajmëruar se një “stuhi” e fuqishme po vjen për sipërmarrjen...

Rritja e pagave, ministrja Ibrahimaj tregon si do të sigurohen fondet: Po mbulojmë dhe rritjen e kostos së jetesës

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, sqaroi se kush është burimi i parave për rritjen e pagave të cilat u paralajmëruanmë herët nga...

Rritja nuk kursen as Presidentin e Republikës, ja sa do të jetë paga e re e Bajram Begaj

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Financave Delina Ibrahimaj, kanë dalë këtë të premte nga Kryeministri për të prezantuar vendimet e Këshillit të Ministrave....

Lajmet e fundit