Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

paga minimale

“Po hartojmë draftin”, Rama paralajmëron kompanitë e ndërtimit: S’ka më leje ndërtimi për ata që japin paga minimale

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një takim me puntorë të një kompanie ndërtimi. Gjatë fjalës së tij Rama paralajmëroi se nëse kompanitë...

Qeveria nis takimet me sipërmarrjen: Nga prilli, paga minimale 400 mijë lekë!

Kryeministri Edi Rama njofton se pas vendimit për të rritur pagën minimale, do të nisin takimet me sipërmarrjen në mënyrë që kjo rritje të...

Qeveria rrit pagën minimale në 400 mijë lekë! Ministrja Ibrahimaj: E detyrueshme edhe për privatin, hyn në fuqi nga 1 Prilli

Ministrja e Ekonomisë Delina Ibrahimaj, ka prezantuar këtë të mërkurë vendimin e ri të Këshillit të Ministrave, për rritjen e pagës minimale. Bëhet fjalë...

Rama në takim me studentët përfitues të bursave: Paga minimale do të shkojë 40 mijë lekë brenda pak javësh

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me studentët përfitues të programit të ri të bursave të studimit sa një pagë minimale e...

“Do rrisim sërish pagën minimale”, Rama këshillon biznesmenin korçar: Rritu rrogën punonjësve, se do të ikin

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me turin e tij në bashkitë kryesore të vendit, duke u ndalur ditën e sotme në Qarkun e Korçës. Rama...

Kuvendi i Kosovës voton projektligjin për rritjen e pagës minimale

Kuvendi i Kosovës ka votuar në parim projektligjin, i cili hap rrugë për rritjen e pagës minimale. Projektligji i miratuar parashikon rritjen e pagës minimale...

“Në çdo vështirësi me ju”, qeveria grek merr VENDIMIN, rrit pagën minimale

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka njoftuar sot rritjen e pagës minimale. Ai ka njoftuar se nga 1 maji, paga minimale është rritur dhe nga 663...

Nga sot hyjnë në fuqi vendimet e Këshillit të Ministrave, rritet paga minimale dhe përgjysmohen taksat, ja kush përfiton

Ditën e sotme kanë hyrë në fuqi vendimet e Këshillit të Ministrave për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve për përballimin e krizës së rritjes...

“Shqipëria më keq se çdo vend në Europë”, deputetja e LSI për pagën minimale: Duhet të rritet sot jo nesër

Deputetja e LSI, Erisa Xhixho thotë se Shqipëria është me keq se çdo vend tjetër sa i përket pagës minimale. Duke iu referuar EUROSTAT, Xhixho...

Rama jep lajmin e MIRË: Nga 1 Janari paga minimale bëhet 32 mijë lekë të reja

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë se paga minimale në Shqipëri e cila aktualisht është 30 mijë lekë, nga 1 Janari do...

Lajmet e fundit