Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

Otranto

U nis nga Otranto me not, Eva Buzo: Do ta provoj sërish sfidën vitin tjetër

Shqiptarja Eva Buzo është shprehur se të nisej nga Italia drejt Shqipërisë me not, i mësoi shumë gjëra të reja dhe vitin tjetër do...

Eva Buzo kalon Otranton dhe hyn në ujërat shqiptare, pas 29 orësh në sfond shfaqet Karaburuni (PAMJET)

Shqiptarja Eva Buzo që është nisur mëngjesin e djeshëm, 22 Qershor, me not nga Italia për në Shqipëri. Ajo sapo ka hyrë në ujërat...

PAMJET E FUNDIT/ 14 orë në det, Eva Buzo vazhdon notin nga Otranto drejt Vlorës

Eva Buzo, shqiptarja me banim në Australi dhe që ka vendosur t'i sfidojë të gjithë, vazhdon notin drejt Vlorës. Ajo është nisur prej orës...

35-vjeçarja shqiptare niset me not nga Otranto drejt Vlorës (VIDEO)

Eva Buzo, avokatja shqiptaro-australiane 35-vjeçare është nisur me not nga Otranto drejt Vlorës. Ajo e ka nisur këtë grë me veten në orën 07.00 dhe...

Detaje rrëqethëse nga tragjedia e Otrantos/ Si i braktisi anija “Sibila” gratë dhe fëmijët shqiptarë, u lanë 30 minuta në det të hapur

Më çnjerëzorja në gjithë këtë histori është fakti se pas pas incidentit korveta “Sibila” u largua duke i lënë njerëzit të mbyteshin. Anija italiane...

26 vite nga tragjedia e Otrantos

Dje u shënuan 26 vite nga tragjedia e Otrantos, ku humbën jetën 81 shqiptarë, shumica gra e fëmijë gjatë tentativës për të mbërritur në...

26 vite nga tragjedia e Otrantos, 81 shqiptarë humbën jetën gjatë përpjekjes për të mbërritur në Itali

Sot bëhen 26 vite nga tragjedia e Otrantos, ku humbën jetën 81 shqiptarë, shumica gra e fëmijë gjatë tentativës për të mbërritur në Itali. Në...

VIDEO/Rama flet nga Otranto: Kemi qenë edhe ne si afganët, presim më shumë refugjatë se shtetet e tjera për të nderuar historinë tonë, e...

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Otranto të Italisë për ditën e përkujtimit të vëllazërisë italo-shqiptare, ku ka mbajtur fjalën e tij pranë skulpturës “Katërit...

Rama mbërrin në Otranto: Mirënjohje për mikpritjen vëllazërore të italianëve 30 vite më parë

Kryeministri Edi Rama, ashtu siç edhe kishte njoftuar më herët, sapo ka mbërritur sot në Itali. Lajmi është bërë me dije nga vetë Rama, i...

Rama viziton Italinë në 3 shtator: Do të jem në Otranto, kurrë nuk mund t’i themi sa duhet Italisë për pritjen vëllazërore 30 vite...

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar gjatë intervistës për Huffington Post se do të jetë në Itali në datën 3 shtator. Ai u shpreh se do...

Lajmet e fundit