Tirana
scattered clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
29 %
1.5kmh
40 %
Sht
35 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

OST

Njoftim i rëndësishëm i OST për abonentët: Ja zonat dhe oraret kur do të stakohet energjia nesër

Si pasojë e punimeve ditën e nesërme që nga ora 7:00 e mëngjesit deri më 12:00 të mesditës do të ketë shkëputje elektrike në...

OST reagon për akuzat: Procedura 130 mijë euro është për aksidentet e punonjësve në punë, jo për kozmetikë estetike

Operatori i Sistemit të Transmetimit ka reaguar ndaj akuzave të ngritura nga Sekretari i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi. Ky i fundit në një...

OST njofton për stakim të energjisë, ja kush janë zonat që do të preken

Në disa qytete do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike  për shkak të ddisa punimeve në rrjet. OST njofton se mungesa vjen si pasojë zëvendësimit...

OSSH dhe OST aplikojnë për rritjen e çmimit të energjisë, kërkohet të vendosen tarifat më të larta, vendimi në dorë të ERE-së

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes dhe Operatori i Sistemit të Transmetimit kanë aplikuar pranë Entit Rregullator të Energjisë për rritjen e tarifave të shpërndarjes...

KOMPANIA e parë shqiptare në parajsat fiskale të “Pandora Papers”: Kontraktori i OST-së i transferoi miliona euro “AL Energy Transmission” të Vasil Kallupit

Dokumentet zbulojnë se kompania boshnjake ‘Energoinvest’, e cila ndërtoi linjën e interkonjeksionit midis Shqipërisë dhe Kosovës, i pagoi miliona euro një firme të vogël...

OSHEE njofton qytetarët: Për tre ditë këto zona të Tiranës do të mbeten pa drita

OSHEE ka njoftuar qytetarët se në datën 22-24 qershor, në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të...

Mbani veshët hapur: 7000 lekë të vjetra për një larje makine, këto ndodhin vetëm në shtet (TENDERI – INSTITUCIONI)

Pjesa më e madhe e shqiptarëve e dinë shumë mirë sesa shpenzojnë për një larje makine: në Tiranë shko diku 500 lekë, por ka...

Vdekja e dy elektriçistëve në Fier, gjykata lë të lirë drejtorin dhe inxhinerin e OST

Gjykata e Fierit ka dhënë masën e sigurisë "detyrim paraqitje" për dy të arrestuarit, drejtorin e OST-së Andi Prifti dhe inxhinierin Eriseld Lala. At u...

SKANDALI me tenderin e OST, skualifikon të gjithë garuesit dhe shpall fitues kompaninë me ofertën 100 MILION Lek më TË LARTË

Nëse do t’i hidnit një sy tenderave që realizon Operatori i Sistemit të Transmetimit, do të kuptonit se janë disa nga më të çuditshmit...

Po kryhen punime, këto zona në Durrës nesër dhe pasnesër do jenë pa drita për 4 orë

Për shkak të kryerjes së punimeve nga ana e Operatorit të Sistemit të Transmetimit në disa zona në Durrës nesër dhe pasnesër nuk do...

Lajmet e fundit