Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

OSBE

Pa kostum e kollare, Igli Hasani i jep lamtumirën stafit para emërimit si Ministër

Igli Hasani mori sot detyrën si Ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Paraditen e sotme Hasani së bashku me ministrat e tjerë të...

Monitoruesja e OSBE-së në zgjedhjet e 14 majit shkon në selinë e PS, takim me Ramën

Monitoruesja e OSBE-së, Audrey Glover ditën e sotme do të zhvillojë një takim me kryeministrin Edi Rama. Bëhet me dije se takimi do të mbahet...

Zgjedhjet e 14 majit/ 5500 policë të angazhuar për garantimin e procesit të votimit, efektivët e trajnuar nga OSBE do të vendosen pranë QV...

Policia e Shtetit do të angazhojë 5500 efektivë policie për garantimin e sigurisë dhe mbarëvajtjes së procesit të zgjedhjeve vendore të 14 majit. Mësohet se...

Dhjetë ekipe vëzhgimi të Këshillit të Evropës vijnë në Shqipëri, për të monitoruar zgjedhjet e 14 Majit

Një delegacion prej 16 anëtarësh nga Kongresi i Autoriteteve Lokale dhe Rajonale të Këshillit të Evropës do të kryejë një mision vëzhgimi të zgjedhjeve...

Zgjedhjet e 14 majit/ OSBE-ODIHR publikon raportin e ndërmjetëm: Fushata modeste! Janë regjistruar dy raste dhune

Misioni i OSBE/ ODIHR në Shqipëri ka publikuar një raport të ndërmjetëm sa i përket zgjedhjeve  vendore të 14 majit, që do të mbahen...

ODIHR dhe zgjedhjet në Shqipëri 1991-2023, rreth 357 rekomandime, por vetëm 3 zgjedhje të pranuara

Shqipëria ka zhvilluar 20 procese zgjedhore prej vitit 1991. Gjysma e tyre janë procese zgjedhore parlamentare (1991, 1992, 1996, 1997, 2001, 2005, 2009, 2013,...

OSBE mesazh politikës: Nesër hapet zyrtarisht fushata, presim që të jetë paqësore! Të zbatohet ligji dhe rekomandimet tona

Prezenca e OSBE në Shqipëri, i ka dërguar një mesazh politikës shqiptare, një ditë para nisjes zyrtare të fushatës për zgjedhjet vendore të 14...

ODIHR: Do vëzhgojmë me kujdes përdorimin e burimeve publike në fushatë

Zyra e OSBE-së për Institucionet Demokratike dhe të Drejtat e Njeriut (ODIHR) hapi të premten misionin vëzhgues për zgjedhjet vendore të 14 majit me...

“Sulmi ndaj medias, sulm ndaj demokracisë”, reagon OSBE: Të zbardhen motivet e kësaj ngjarje

Prezenca e OSBE në Tiranë ka reaguar në lidhje me ngjarjen e shënuar në Top Channel, ku nga breshëria e kallashnikovit humbi jetën roja...

Zgjedhjet e 14 Majit, OSBE thirrje partive politike: Media të mos nxitet që të shkelë etikën dhe standardet gjatë fushatës

Në Tiranë, OSBE dhe institucione të tjera perëndimore u bënë sot thirrje pjesëmarrësve në zgjedhjet vendore të 14 majit, që të mos i bëjnë...

Lajmet e fundit