Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

ora policore

Varianti “OMICRON” në Shqipëri, Komiteti njofton masat: Ora policore do ndryshojë edhe natën e ndërrimit të viteve

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka konfirmuar sot praninën e variantit "OMICRON" të koronavirusit në vendin tonë. Mira Rakacolli ka thënë se masat nuk do...

Nga ora policore tek mbajtja e maskës, masat e reja anti-Covid që hyjnë në fuqi sot në Kosovë

Sot në Kosovë hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Rifat Latifi, kanë mbajtur një...

Qeveria e Kosovës shtrëngon masat anti-Covid, ndryshon ora policore, qytetarët do vazhdojnë të mbajnë maskat mbrojtëse

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot masat e reja kundër Covid-19. Sipas njoftimit në mbledhjen e sotme qeveria vendosi të ndryshojë orën policore dhe...

Nga sot ndryshon ora policore, këto janë masat e reja anti-Covid që hyjnë në fuqi

Ditën e sotme hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Nga sot ndryshon ora policore nga 24:00 me 06:00...

Komiteti i Ekspertëve ndryshoi orën policore, flet epidemiologu Alimehmeti: Nuk ka asnjë lloj efekti! Të hiqet dorë nga vaksinimi i detyruar

Ditën e sotme Komiteti i Ekspertëve vendosi që nga data 1 shtator të kufizohet lëvizja, me orën policore që do të jetë 23:00 –...

Goditën efektivët që donin t’ju ndalonin muzikën pas orës policore, arrestohen tre të “fortët” në Elbasan (EMRAT)

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi akuzohen se kanë goditur punonjësit e Patrullës së Përgjithshme. Në pranga kanë rënë Jani Tafani, 52 vjeç, Dritan...

“Barbaro vasiliko…O shefi, një minutë”, Policia i ndërpret koncertin vëllezërve korçarë sa kaloi ora 23:00 (VIDEO)

Vëllezërit korçarë Stefi dhe Endri Prifti janë përballuar me një situatë të "sikletshme" mbrëmjen e djeshme. Ata ishin duke zhvilluar një koncert, por teksa po...

Irma Libohova: Ora policore të jetë deri në 02.00, duam të bredhim, të argëtohemi. Polica na vendos gjobë

Këngëtarja e njohur shqiptare Irma Libohova, thotë se ora policore duhet të shtyhet me disa orë, deri në orën 02.00 të mëngjesit, në mënyrë...

Lezha i bashkohet “kryengritjes” së Vlorës: Ndalimi i muzikës na largon klientët, vetëm 1 muaj punojmë! Ora të shtyhet deri në 01.00

Pronarët e bizneseve në Lezhë kërkojnë që të shtyhet ora policore gjatë sezonit turistik. Sot, ata përmes një deklarate për mediat kanë thënë se...

Protesta e bizneseve vlonjate për muzikën, “hakmerret” Policia: Një lokal gjobitet me 10 milionë lekë, dy pronarë ndiqen penalisht

Pronarët e biznesve në Lungomaren e Vlorës kanë protestuar dje për heqjne orës policore. Kur Policia ka shkuar në orën 22.00 për t’i njoftuar...

Lajmet e fundit