Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

opozita

Kuvendi rrëzon kërkesën e Bardhit për ringritjen e Komisionit të Reformës Zgjedhore

Kuvendi ka rrëzuar me 55 vota kërkesën e kryetarit të Grupit Parlamentar, Gazment Bardhi, për ringritjen e Komisionit për Reformën Zgjedhore. Bardhi kërkoi në Kuvend...

Bardhi pas përfundimit të Konferencës së Kryetarëve: Mazhoranca nuk mbështeti propozimet e opozitës

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka folur pas përfundimit të Konferencës së Kryetarëve. Në një deklaratë per mediet Bardhi tha...

Kë njihni kryetar grupi të PD-së, Bardhin apo Bashën? Meta: Nuk e përcaktoj unë, vota tregon legjitimitetin

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka deklaruar sot në një prononcim për shtyp se opozita i ka të gjitha mundësitë për të...

Më i besuari i opozitës së bërë “copë”, Gaz Bardhi rrëfehet për revistën Newsbomb: Çfarë i thashë Berishës dhe Bashës

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi u ul ditën e sotme në tryezën e pajtimit me ish-kryeministrin Sali Berisha, për të...

Bardhi insiston me ftesën për Bashën: Riktheju opozitës!

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka folur pas mbledhjes së mbajtur ditën e sotme me 43 deputetët demokratë. Në një deklaratë...

Tryeza e parë me deputetët e Berishës, Bardhi: Çështjet që na ndajnë janë më pak se ato që na bashkojnë!

Grupimi i deputetëve demokratë i drejtuar nga Sali Berisha ka marrë pjesë sot në tryezën e thirrur nga Gazment Bardhi, bashkë me deputetët që...

Agron Duka: S’ka opozitë, ka mazhorancë të mbytur nga skandalet, është koha e partive tona “të vogla”

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka thotë se vendi nuk ka opozitë dhe se partitë e vogla duhet të marrin më shumë përgjegjësi...

Vjosa Osmani një ditë para në Tiranë, deputetet e opozitës ndajnë fotografi me presidenten e Kosovës

Presidentja shqiptare e Kosovës, Vjosa Osmani do të pritet sot në zyrën e kreut të shtetit nga Bajram Begaj, me një ceremoni zyrtare dhe...

Bardhi thërret në takim deputetët e opozitës: Të përqendrojmë energjitë kundër regjimit Rama

Deputeti i PD, Gazmen Bardhi ka thirrur në takim të gjithë deputetët e opozitës më datë 5 shtator. Një ditë pasi kreu i PD, Lulzim...

Japin dorëheqje ministrat e BDI-së në qeverinë e Maqedonisë së Veriut

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka bërë të ditur sot se ministrat e partisë së tij japin dorëheqje nga postet qeveritare,...

Lajmet e fundit